Skocz do zawartości

318i falowanie obrotów, gaśnie


Mateusz88-318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mały, ale denerwujący problem ze swoim bmw proszę o pomoc bo już nie wiem co mam z tym robić :p Gdy kupiłem moją bunie, wszystko było ok, ale zauważyłem po odpaleniu przestygniętego silnika i lekkiej przegazówce małe, minimalne falowanie obrotów i powtarzało się to parę razy,a podczas jazdy lekkie szarpanie a potem było ok. Po założeniu gazu problem się powiększył: po odpaleniu zimnego silnika było ok, ale jak się zagrzał i po ok 1h po zgaszeniu ponownie go odpalałem pojawiły się znaczne falowania obrotów (500-1200) po wciśnięciu i puszczeniu pedału gazu. Problem występował na benzynie i na gazie, z tym ze na LPG skoki obrotów były ciut większe i dłużej trwały, no i czasami silnik gasł po czym ciężko odpalał. Po przejechaniu ok 10km ( jak silnik się porządnie zagrzał) problem znikał, nawet po zgaszeniu ponownym odpaleniu było ok. Czasami też po odpaleniu zimnego silnika i przejechani kilku kilometrów obroty na biegu jałowym falowały(500-1500-500-1500...) działo się tak przez ok 5km aż dojechałem na miejsce ( w tedy pomyślałem: to jest na pewno sonda lambda!). Po ok 2h ponownie go odpaliłem problem znikł, ale takie objawy zdarzały się nie zbyt często. Podłączyłem go pod kompa i nie wykazał błędów :?: Po tym Sprawdziłem doloty powietrza, wyczyściłem przepływke i silniczek krokowy(podmieniałem też z 316i) i wszystko sprawne, tylko sondy nie sprawdzałem (brak czasu). W ostatnim czasie falowania jakby ...nie znikły, ale znacznie zmalały, ale przy jeździe na LPG przy gwałtownym wdepnięciu pedału w podłogę szarpie ( na benzynie minimalne, ledwie wyczuwalne szarpnięcia). Kilka razy zażyło mi się też że silnik zgasł na bp i ki;ka razy na LPG.Zauważyłem też ze ubywa płynu chłodzącego (od samego początku jak go kupiłem) nie wiem czy ma to wpływ??? A z tą sondą najlepiej było by kupić nową ale ni jestem pewien na 100% że to ona tak broi, a ostatnio mam trochę wydatków :P

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Edytowane przez Mateusz88-318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno: dzisiaj wyczytałem,żeby sprawdzić czy silnik nie dostaje lewego powietrza trzeba odkręcić korek wlewu oleju. Zrobiłem tak jak pisaki: odkręciłem korek i odpaliłem samochód i silnik strasznie nie równo pracował aż trzęsło całym samochodem, i wyrzucało olej z silnika. zakręciłem korek i silnik pracował równiuteńko. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy powinno wyrzucać olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, dałeś 3 posty z rzędu, przecież mod Cie zaje......

 

Pisałeś ze sondy nie sprawdzałeś. Jak gazownik zakładal to by Tobie powiedziałe żo sonda jest do dupy, no chyba że zakłądałeś u kowala jakiegoś. Oczywiście szczelnośc w dolocie to podstawa i sam możesz sobie ją sprawdzić. I po 3. to jak był problem przed założeniem gazu, to było trzeba go rozwiącć nim zakładałeś gaz, bo teraz to szukanie igły w stogu siana. Sprawdźczy zawór od serwa hamulców jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie wytrzymałem, kupiłem sonde i po odpaleniu zero poprawy:-P obroty skakaja jak skakały, nie mam głowy co to może być, a to szarpanie mnie dobija:-( ...i do tego nawet na tym forum nie moge znaleźć znachora na dolegliwości mojej buni:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem podobny problem u mnie terz falowały obroty na zimnym, i terz mi ubywało płynu jak się okazało przyczyną ubywania płynu była pęknięta głowica ktura dała ostatecznie znać o sobie w połowie drogi do niemiec po przejechaniu 600 km od domu, przy okazji wymiany głowicy wymieniłem dwa czujniki pod kolektorem ssącym czarny i niebieśki jeden odpowiada za wskazania temperatury a drugi za skład mięszanki zalerznie od temperatury silnika. no i problem ustąpił jak ręką odjęć chodzi róniutko na gazie ni na bęzynie bez względu na tęperatyre

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do znajomego elektromechanika i podłączyliśmy go do kompa i nie wykazał błędów, ...jak miał pokazać jak już wszystko było sprawdzane. Nowa sonda, świece, podmieniałem moduł z kablami, przepływomierz, układ dolotu szczelny, kompresja jest ok. Po przemyciu Przepustnicy falowanie zmalało, ale na zimnym silniku szarpie, jak na benzynie, tak i na gazie :mad2: Znajomy powiedział za on nie ma pojęcia co to może być (...a jest naprawdę dobry w swoim fachu)... :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
postanowiłem odświeżyć mój stary temat, może przyda sie to komuś. Dlugo borykałem się z falowaniem mojej buni i zacząłem się do tego przyzwyczajać, ale wkońcu znalazłem odpowiedź, a raczej odpowiedzi. Jedną z przyczyn była brudna przepustnica (falowanie znacznie zmalało ale tylko na benzynie), po tym kolega doradził mi zrobić reset komputera i wreszcie był banan na mojej twarzy. Pomogło ale na gazie od czasu do czasu były małe wachniecia obrotów i szarpanie podczas jazdy. Po pewnym czasie płyn chłodniczy zaczął szybciej ubywać. To była peknięta chłodnica i wyciek z biegiem czasu powiekszał się i układ się zapowietrzał przez co nie dogrzewało parownika. Teraz autko śmiga jak talala na bp i na lpg:-D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnawiam temat, ponieważ po zimie problem wrócił. od paru dni borykam się z falującymi obrotami (na benzynie i gazie) i potrafi po przełączeniu na gaz (sekwencja) zgasnąć. dodam że bardzo powoli ubywa płyn chłodniczy a wycieku nigdzie nie widać (oglądałem wszystkie przewody i dokręcałem opaski) nawet na gorącym silniku. już nie mam pojęcia co to może być :? wszystkie opcje chyba już przerabiałem???? :cry2: ...a problem wrócił jak tylko zrobiło się cieplej :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.