Skocz do zawartości

Wewnetrzna soczewka w xenonach


dandanio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w europejskim modelu druga soczewka (ta blizej srodka samochodu) w ksenonach tez jest pusta i bezuzyteczna? Po zajrzeniu do srodka, moja kryje w sobie jakies przewody w roznych kolorach. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie długie światła są realizowane poprzez uchylną zaślepkę w zewnętrznym reflektorze. Później wrzucę zdjęcia. A to światło wewnętrzne to też xenon?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, prosze, tak to wyglada:

 

http://img64.imageshack.us/img64/4193/20110908bmwx3screwlessl.jpg

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodkowe oczko jest ślepe,chyba tylko po to aby OO ringi ładnie wyglądały :D .Światła mijania i długie są w oczku zewnętrznym. Oba reflektory wyglądają podobnie,ale jak się poświeci latarką to w środkowym widać kolorowe kabelki.W X3 bez ksenonów nie ma tego ,,problemu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Właśnie sprawdziłem :D Długie są w zewnętrznych ale ja mam zaślepkę w tych wewnętrznych która wygląda identycznie z ksenonem i dopiero jak się głębiej mocno spojrzy to widać te kostki. Na zdjęciu u kolegi tak jakby nie było tych zaślepek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafale, a zewnetrzna soczewka u Ciebie tez ma taka wyrazna kreske posrodku?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę na inny temat.

 

Jedną z rzeczy oprócz silników i układu jezdnego za które lubię BMW są reflektory.

Przy okazji świąt nasunęło mi się porównanie większości nowych samochodów z ich światłami LED do choinek, łańcuchów świetlnych, itp.

Tak naprawdę większość wygląda kiczowato jakby na siłę pakowano w nie lampki zgodnie z aktualnym trendem.

Niewiele jest marek czy też poszczególnych samochodów jakoś przyzwoicie wyglądających. BMW w tym X3 prezentuje się na tym tle zdecydowanie najefektowniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie powiedział, że idą za modą.

Oświetlenie LED to:

-bardziej trwałe i szybciej się załączają (ważne w np. światłach stopu)

-mniejszy pobór mocy

-większa sprawność w porównaniu do zwykłych żarówek (większe straty związane z ciepłem)

 

Z powyższego wynika, że w niedalekiej przyszłości nie tylko w markach premium będzie montowane takie oświetlenie.

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą co do przewagi oświetlenia LED nad starymi technologiami.

Natomiast ja pisałem o moich subiektywnych odczuciach. Podoba mi się BMW z dwoma okrągłymi reflektorami, rzędy lampek w mercedesach, oplach, kia itp po prostu jakoś mnie nie przekonują. Wygląda to jakby wciśnięte na siłę.

Niektóre audi są ciekawe.

 

Pogodnych Świąt życzę wszystkim Forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w nawiązaniu do tematu sprawa wygląda prosto

w lampach soczewkowych zewnetrzna soczewka światła mijania wewnetrzna drogowe

w ksenonach jest bi-ksenon czyli zewnetrzna soczewka mijania i drogowe po klapce wewnetrzna pusta

wyglada to troche dziwnie ale tak sobie BMW wymyśliło

pytałem w serwise czy mozna cos z tym zrobic :wink: niestety oni nic nie proponują jak zwykle :nienie:

może pózniej pojawia się jakieś update'y :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do tematu sprawa wygląda prosto

w lampach soczewkowych zewnetrzna soczewka światła mijania wewnetrzna drogowe

w ksenonach jest bi-ksenon czyli zewnetrzna soczewka mijania i drogowe po klapce wewnetrzna pusta

wyglada to troche dziwnie ale tak sobie BMW wymyśliło

 

 

Powiem tak w X5 i E 60 miałem tam żarówkę która dodatkowo wł. się z światłami "długimi " coś w formie doświetlania może i tutaj kiedys coś podobnego będą zakładać , a seria lamp już jest do tego przystosowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Tak, zgadza się. Właśnie sprawdziłem :D Długie są w zewnętrznych ale ja mam zaślepkę w tych wewnętrznych która wygląda identycznie z ksenonem i dopiero jak się głębiej mocno spojrzy to widać te kostki. Na zdjęciu u kolegi tak jakby nie było tych zaślepek.

Witam,

mam pytanie czy może coś można już zrobić z pustymi wenętrznymi siatłami ?

Widiałem na drodze X3 F25 z świecącymi wewnętrznymi światłami

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.