Skocz do zawartości

Brak informacji głosowej o fotoradarach ?????


keddex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż zauważyłem że od pewnego czasu nie mam informacji głosowej o fotoradarach w trakcie jazdy. Ok miesiąca temu jadąc ulicami komputer mnie głosowo informował o fotoradarach na drodze i to w całej Polsce i nagle przestało. Funkcja ta działała nawet bez włączonej nawigacji. Może ktoś coś wie na ten temat i pomoże mi rozwikłać ten temat. Moje BMW to X3 E83 ze stałą navi profesjonal i gps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post przez keddex » Pon Wrz 26, 2011 11:23 am

Problem jest właśnie w tym ,że ta opcja w ustawieniach jest włączona

 

kilka pytań i uwag

1. Czy zmieniałeś coś w ustawieniach lub oprogramowaniu (np. zmiana softu, języków navcoderem itp)

2. Czy po włączeniu prowadzeniu do celu:

- pojawiają prawidłowe komendy głosowe

- i jednocześnie następuje ściszanie podkładu głosowego (radio/muzyka)

3. Czy przy mijaniu fotoradaru:

- pokazuje się ikona fotoradaru na ekranie

- następuje ściszanie podkładu głosowego (radio/muzyka)

4 na stronie 38 tego działu masz zdjęcie nr 2 z menu (http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=88508&start=555)

Czy próbowałeś wszystkich 3 możliwości wyłącz/włącz/puste miejsce w zaznaczonej linii radar alarm? Puste miejsce też jest aktywne

(to zdjęcie mojego starego softu, u ciebie jeżeli korzystasz z innego napisy mogą się różnić, ale zasada powinna być taka sama)

5 W tym samym menu jest pozycja głośność navi - służy do regulacji ściszania podkładu

6 Głośność komend głosowych navi ustawia po wciśnięciu przycisku info (w X3) lub w menu serwisowym radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach nic nie zmieniałem. Nawigacja działa normalnie jest podkład i wszystko OK. Ale dla pewności spróbuje jeszcze raz powyłanczać i powłanczać podane opcje może się odblokuje. W ostateczności wgram soft jeszcze raz. Bardzo dziękuję za pojęcie tematu i pomoc cX3. Jak tylko będę w trasie z fotoradarami to dokładnie posprawdzam te opcje podane przez ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich mam nastepujacy problem dotyczacy podobnie jak u kolegi,natomiast u mnie podlkad muzyczny podczas nawigacji sie wycisza jest chwila dla ktorej powinien mowic lektor od navigacji ale jest nadal cisza nastepnie podklad muzyczny sie podglasnia i dalej leci utwor.Czym to moze byc spowodowane? (navi 16/9 mk4 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.