Skocz do zawartości

318i Problem z przyspieszaniem


HERBASH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam taki problem z moim BMW, który mnie strasznie męczy. Czasami podczas przyspieszania jakby ją coś dławiło. Głównie na zimnym silniku, jak jest ciepły tez się zdarza ale żadziej. najbardziej jest to odczuwalne kiedy gwałtownie chce przyspieszyć. szarpnie a potem idzie normalnie i występuje to tylko do 2 tys obrotów, powyżej jest oki. na postoju kiedy delikatnie dodam gazu to na obroty wchodzi równo a kiedy dodam gwałtownie to się przymuli. nie wiem co jest grane. pomóżcie :( obroty też mi ostatnio zaczynają falować co kilka dni ale już coraz częściej. nie mam i nie miałem lpg. od czego zacząć? :( Mam silnik M40 i 260 000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być niezliczona liczba, bez wcześniejszej analizy komputerowej można gdybać tak do jutra :)

Przepływka, świece, kable, szczelność dolotu i układu wydechowego, sonda, paliwo, czujnik tps, czujniki wałka r i wału, wtryski itp itd :)

 

Bez komputera ani rusz - ewentualnie reset kompa ale jeżeli jest jakiś powód tych objawów to z pewnością powróci z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czujniki wałka r

 

W m40 nie ma czujnika wałka :D

Klego, jak koledzy wyżej. Objaw pasuje do dziesiątków awari mniejszych i większych. Napisz przedewszystki czy masz gaz, bo to wiele będzie tłumaczyć. I poczytaj sobie troche na forum o silniku M40. Jest dużo na ten temat w dziale e36 jak i e30.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt bez kompa ani rusz. Ale na kompie już byłem i żadnych błędów nie pokazał . . . Autko nie ma gazu i nie miało. Jak zaczęły się dziać takie cuda to pierwsze co wymieniłem świece, kable, kopułkę. filtr powietrza i paliwa tez nowy.Nie mam katalizatora bo się rozleciał i jakiś czas temu wspawali mi puszkę (strumienice). Mogli wtedy uszkodzi sonde? od tego czasu czuć z wydechu. Wina sondy czy braku kat. ? Bo właśnie gdzieś w tym okresie się to zaczęło. . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim układzie obstawiałbym sondę. No i kto wspawał strumienice. Przez sporo luźnieszy wydech, sonda może inaczje czytać (tak przynajmnie czytałem) i zwiększać dawkę paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do profesjonalnego zakładu co się zajmują głównie wydechem i taką fuszerke odstawili. powiedzieli ze to będzie najlepsze wyjście. u znajomego jak mechanik spawał układ wydechowy to uszkodził sonde i się do tego nie przyznał, troche poszedł wplecy . . . Wymienie sonde inaczej sie nie dowiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.