Skocz do zawartości

323Ci '00 Oring wybieraka - wymiana


lewka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak wymienić ten o'ring wybieraka z tyłu skrzyni? Jest to Pierścień uszczelniający wybieraka.

 

Element nr 14:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM32&mospid=47616&btnr=23_0234&hg=23&fg=15&lang=pl

 

Szukam wszędzie w internecie ale niestety nie mogę nigdzie znaleść co i jak. Tam nie ma żadnej śrubki aby wyjąć wybierak i uszczelkę i wsadzić nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz niby czyli do końca nie wiesz:> a ja Ci mówię, że raczej trzeba. ale zapytaj kolegów bardziej obeznanych

Niestety jeśli chodzi wymianę uszczelnienia wybieraka to trzeba zdemontować skrzynię, jest możliwość wymiany bez demontaż skrzyni biegów ale trzeba opuścić silnik wraz ze skrzynią biegów oczywiście demontaż belki pod silnikiem z poduszkami i opuszczenie całości, jeśli tego nie zrobisz to ciężko wymienić to uszczelnienie bo praktycznie ma zbyt wielkiego dostępu, możesz też odkręcić podest poduszek skrzyni biegów i podnieść lewarkiem silnik by w ten sposób opadła skrzynia i zdemontować wybierak skrzyni biegów i będziesz miał dostęp do wymiany uszczelnienia ale dopóki nie spróbujesz to sam się nie przekonasz jak ciężko jest wymienić to uszczelnienie bez demontażu skrzyni, pomimo to życzę powodzenia. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mam ten sam problem

tyle ze mam e46 318i - 1895cm 98r 118KM

 

również cały wybierak jest umazany olejem i zacieki są aż do samego spodu skrzyni

sprawdzałem poziom oleju i jest jakieś 3cm poniżej korka kontrolnego - czyli sporo brakuję :cry2: ale puki co nic w niej nie hałasuje

żadnej kartki zółtej czy czerwonej nie mogę zlokalizować (gdzie dokładnie mam jej szukać) i nie wiem jaki olej muszę dolać/zakupić

pomóżcie

 

nigdy nie wykonywałem ów naprawy ale wstępnych oględzin dokonałem i moim osobistym zdanie w e46 jest przyzwoity dostęp do tego elementu

 

należy odkręcić wał i spokojnie otrzymujemy przyzwoity dostęp do wybieraka -

 

z kanału albo podnośnika jest to możliwe do wykonania

...przecież oring tudzież zimering nie jest ani wkręcany czy kontrowany jakimiś nakrętkami - podejrzewam ze należny tylko wyjąc jakąś zawleczkę z wybieraka tak żeby ta "dźwignia" wysunęła się ze skrzyni i paluchem powinno wyczuć się nasz felerny uszczelniacz - w oplu jak ten element wymieniałam to wychodził w miarę lekko i też bez większych problemów montowało się nowy (tylko w oplu to wszystko pod maską się robiło - i zajmowało to kilkanaście minut)

tu się szykuje więcej zabawy

 

...ale skąd ta pewność ze bez wyjęcia skrzyni tudzież podlewarowywanie silnika nie wykona się tej operacji - robiliście to że macie takie rozeznanie ??

 

ja poczekam na odpowiedź kogoś kto ten dziadowski uszczelniacz wymieniał

 

Pozdrawiam

 

p.s. znacie jakiś namiar gdzie można ten uszczelniacz nabyć ?

najbliższe ASO mam w Łodzi a to jest prawie 50km w jedną stronę a ja nie mam kiedy tam podjechać - a też nie chce kupić dziadostwa które po kilku miesiącach znów będę musiał wymienić

może ktoś z was ma blisko do ASO i by mi kupił i przesłał pocztą tą cześć - oczywiście wszystkie koszta biorę na siebie :lol: (do każdego motoru/skrzyni są te same uszczelniacze ? czy muszę ustalić jaką mam skrzynię - jak muszę ustalić to gdzie szukać oznakowań)

 

http://moto.allegro.pl/uszczelniacz-wybieraka-bmw-e28-e30-e34-e36-e39-e46-i2225509968.html

znalazłem taki uszczelniacz - warto go kupić ?

 

 

mieszkam w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz poniekąd rację z tym odkręceniem wału, oczywiście będziesz miał dostęp lepszy do tego uszczelniacza ale pomimo tego i tak musisz opuścić silnik, poza tym jest z tym wiele roboty ale jeśli cieknie to lepiej go wymienić, jeśli chodzi o sam uszczelniacz to możesz go zlokalizować tu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=23_0234&hg=23&fg=15

To na pewno numer 14 a według tego to ten uszczelniacz z aukcji pasuje na 100% do twojego auta.

Myślę że pomogłem.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d dzięki za zainteresowanie i za pomoc :)

dobry browarek ci się należy

 

dzwoniłem dzisiaj do serwisu autoryzowanego BMW

w Łodzi - Rokicińska 190

 

cena tego uszczelniacza wybieraka to niecałe 35zł za oryginał

 

wydaje mi się że znośna suma - tylko roboty od cholery

 

zastanawiam się tylko jaki olej do tego kupić

nie mogę zlokalizować żadnej naklejki na skrzyni i cholera wie czym zalać

w serwisie bmw nie było akurat kolesia od płynów i nie potrafili mi powiedzieć on niby po VIN może ustalić co tam było wlane

 

ale ja bym wolał jakiś zamiennik wlać - jakiś mobil

 

wczoraj po dokładnym umyciu skrzyni odnalazłem żółta naklejkę - więc sporo się wyjaśniło :)

 

co polecacie ?

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolego ja wlałem Valvoline ale nie pamiętam jaki jak znajdę butelkę to napiszę ale po zalaniu tym olejem nic specjalnego się nie dzieje, podejrzewam że każdy renomowanej firmy olej jest odpowiedni i nie trzeba za bardzo wydziwiać.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.