Skocz do zawartości

Centralny zamek- nie działa z kluczyka


to_mal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj po 5-ciu dniach postoju w garażu podchodzę do Beci a tu centralny nie działa.Otworzyłem go po przekręceniu w zamku,zaskoczył bez problemu......myśle bateria iz death.......ale baterie wymieniałem tydzień temu na nówkę FORSE 100/850Ah.Wkładam klucz do stacyjki przekręcam,a tu wywala błęda że bateia harge is low.Myśle spróbuje odpalić i o dziwo od kopa zapalił ??????.Pojechałem do sklepu gdzie kupiłem aku ,koleś zrobił testy że ok.Pojechałem do elektryka na test czy "coś" nie pobiera prądu na postoju.......test ok.Wróciłem do sklepu koleś wymienił aku na inny GIGA WAT 95/800Ah.......słyszał że ponoć jak komp jest ustawiony na baterie np.90 to taką powinno się włożyć bo może komp walić błędy........ok. no i tak zrobił.Problem z błędem na komp. znikł ale centralny nadal nie działa.Mam dwa kluczyki........myślałem że jeden padł,ale drugi też nie działa.Czyż by rozkodował się centralny czy może jakaś inna usterka,może to zbieg okoliczności z tyk aku. i centralny padł?Proszę o opinie ,może coś poradzicie.pozdr. :mad2:

Bmw E61 2004r. 525d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak:

1. Wsiąśc do samochodu i zamknąć drzwi kierowcy

2. Przekręcić stacyjke w położenie "1" na chwilę (max 5sek) i spowrotem w położenie "0"

3. Wyjąć kluczyk i nacisnąć i przytrzymać przycisk ze strzałką (otwieranie drzwi), nie puszczając tego przycisku nacisnąć krótko 3 razy przycisk ze znaczkiem BMW (duży okrągły) - te naciśnięcia muszą się "zmieścić" w ciągu 10sek

4. Puścić przyciski, dioda na kluczyku powinna powoli pulsować przez 10sek, a następnie centralny zamek zamknie się i otworzy.

 

.............niestety nic to niepomogło :mad2: POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi jedno chodzi po głowie.......kiedyś miałem problem z kablami przy tylnej klapie u góry przy zawiasach w miejscu gdzie one przechodzą takimi wąskimi kanalikami(pisze cały czas oczywiście o wersji kombi).Po prawej stronie elektryk przerabiał mi to feralne łączenie (takie dwie blaszki prawej stronie), nie świeciło mi wtedy podświetlenie tablicy rej. a potem fiksował mi zamek klapy tył.Centralka od zamka jest na tej "mini lotce" :oops: czy jak to zwał,na klapie bagażnika? pod płetwą ? i może tam gdzieś wiązka kabli,która leci nie łączy? Tylko czy ta wiązka od centralki zamka leci po lewej czy prawej stronie?A może ja bzdury piszę? :cry2: Proszę o opinie.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz antenowy (tak chyba to sie nazywa o ile pamiętam) zlokalizowany w lotce na tylnej szybie, zalewa się wodą. Częsty to przypadek. W serwisie taka impreza to jakieś 1200 zł. Ja to miałem już u siebie.

 

 

Dokładnie,jest tam moduł,który często się psuje...Pospolita usterka w E61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Objaw o którym pisałem nagle sam znikł :shock: Po poradach o sparowaniu kluczyków poszedłem do garażu i zacząłem bawić się kluczykiem w samochodzie tak jak to opisałem w poście wyżej.Po kilku próbach nic to nie dało,odpuściłem i wkór....ny poszedłem do domu.Po dwóch dniach musząc gdzieś tam jechać naciskam na pilota,a tu centralny działa :mrgreen: ......szok i zadowolenie.No i teraz sam nie wiem co było przyczyną.........na mój nos to pewnie akumulator coś namieszał, ale jeszcze za wcześnie na 100% osądy.........pojeżdżę trochę to zobaczymy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.Problem odnaleziony.Jak kolega wyżej pisał...........czyli moduł zamoczony i niestety nie do naprawy .....Elektryk który mi naprawiał kable w klapie tylnej(było to 2 msc.temu) rozbierając poszczególne elementy ,czyli ściągał na tylnej klapie lotkę pod którą jest moduł centralnego zamka, źle poskładał i zalało centralkę............taka ocena mechanika.Koszt nie wiem jeszcze jaki ,ale może 300-500 zł używka?Jak myślicie iść do elektryka i gadać z nim o zwrot kasy ?...........skasował mnie w tedy za te kable 200 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.