Skocz do zawartości

Potrzebuję waszej pomocy!


Aneta.ph

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wracałam do domu z pracy i przejeżdżałam przez las. Wyleciał mi nagle dzik i uszkodził mi błotnik, prawą przednią lampe i zderzak. Strasznie się wystraszyłam i nie wiem co mam z nim zrobić.Dziś już nie mam czym jechać do pracy. Powiedzcie mi co mam z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo ciekawą stronę gdzie znajdzie pani używane części do swojego samochodu. Z pewnością ułatwi to pani naprawę auta. ...................... Kupywałem u nich dużo razy ponieważ mam swój zakład mechaniczny. Najlepiej skontaktować się z nimi telefonicznie niż poprzez "klikanie". Gdyby nie znalazła tam pani potrzebnych części zawsze można skorzystać z allegro.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziercy Kolezanka potrzebuje pomocy co ma zrobic w tej sytuacji :D w sumie to nie moj dzial ale:

 

W przypadku szkody spowodowanej przez zwierzęta dziko żyjące są dwie możliwości uzyskania odszkodowania. Pierwsza, gdy zarządca drogi zaniedbał ustawienia stosownego znaku, a uda nam się przedstawić oświadczenia miejscowych (rolników, leśników, myśliwych), że w danym miejscu często zwierzyna przekracza drogę. Wówczas roszczenie kierujemy bezpośrednio do zarządcy drogi. Druga, gdy uda się nam wykazać, że wtargnięcie sarny czy dzika na drogę było związane w jakikolwiek sposób z polowaniem lub innymi czynnościami hodowlanymi, prowadzonymi przez dzierżawcę obwodu łowieckiego. Procedura jest wówczas następująca: należy dowiedzieć się w gminie, lub nadleśnictwie, kto jest dzierżawcą obwodu, na terenie którego doszło do kolizji ze zwierzyną, następnie sprawdzić w tzw. książce wyjść (musi się ona znajdować na terenie obwodu, najczęściej u strażnika) czy w czasie bezpośrednio poprzedzającym kolizję ktoś polował na tym terenie. Jeżeli tak, można przyjąć, że przyczyną wtargnięcia zwierzyny na drogę było właśnie polowanie (lub inne czynności hodowlane, na przykład tzw. próbne pędzenia, związane z inwentaryzacją). Wezwanie do likwidacji szkody możemy wówczas kierować do zarządu koła łowieckiego lub bezpośrednio do ubezpieczyciela.

 

W związku z nowelizacją ustawy łowieckiej wszystkie koła muszą wykupić polisę OC, a dla większości z nich ubezpieczycielem jest Alianz Polska, przeto ze strony koła łowieckiego nie powinniśmy się spotkać z żadnymi utrudnieniami w uzyskaniu pomocy. Uwaga: jeżeli przyczyną zdarzenia było wtargnięcia na drogę psa myśliwskiego, który był używany na polowaniu indywidualnym, roszczenie kierujemy do jego właściciela lub bezpośrednio do ubezpieczyciela. Również każdy myśliwy indywidualnie ma obowiązkowo wykupioną polisę OC, a ubezpieczycielem jest Concordia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi swita, ze kiedys wlasnie nadlesnictwo zwracalao za szkody wyrzadzone przez sarne (poszkodowany mial mocne argumenty, iz nie dolozono odpowiednich staran, czyli nie bylo znakow itd itp)

 

Gdybys wpadla w gigantyczna dziure i urwala kolo wowczas za szkody zwraca urzad miasta (sprawdzone) w powyzszej sytuaji nie wie za bardzo co zrobic, trzeba bylo na swiezo wezwac policje i szukac w ustawach rozporzadzeniach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powiniennes spisac z nim umowe o szkodzie. Poniewaz jesli dzik ci wylecial z lasu to on ci wymusil. Jesli masz ubezpieczone auto to dostaniesz ladne pieniazki z OC. A dzik jesli zyje to powiniennes zadzwonic na 112 a jesli nie poprowadzic czynnosci przywracajace podstawowe czynnosci zyciowe, lub zabrac go do domu. Za takiego dzika w rzezni by ci ladnie zaplacili i bys mial na ten zderzak lampe i co tam jeszcze :D:D:D Smieszne :P

Pozdrawiam MS36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Urzekla mnie twoja historia spamerze, wypad.

 

Dla tych co sie nie zorientowali - jedno konto jednopostowe zadaje glupie pytanie, drugie mu odpowiada adresem niesamowitej strony. Nie sa zainteresowani waszymi odpowiedziami, wiec szkoda sie produkowac.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.