Skocz do zawartości

temperatura 750


ttrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do użytkowników silnika M70, jaka jest wasza temperatura cieczy chłodzącej. Od dawna się zastanawiam, czy u mnie jest ok. Temperatura wacha się od milimetra za połową na trasie do połowy dystansu między połową, a pierwszą kreską w mieście. Wymieniłem już wszystko poza pompą, która daje duże ciśnienie na wężyku odpowietrzającym oraz poza rozbieraniem silnika. Ciągle się pisze, że ma być temperatura w pionie, a jak nigdy tak nie miałem. Przy mocnym grzaniu auta i jeździe agresywnej nic się nie zmienia i temperatura jest ciągle taka jak pisałem. W mieście wskaźnik pracuje w takim zakresie jak pisałem, zawsze temperatura rośnie jak przyśpieszam i maleje jak stanę. Proszę o opinie, bo już się zanoszę powoli z rozbieraniem i wymianą uszczelek pod głowicami, węże miękkie, w zbiorniku tylko płyn, poziom trzyma już od roku, olej ok.

 

Wymienione zostało:

- chłodnica, nowy Behr

- termostat Wahler

- przełącznik termiczny na chłodnicy

- wisko, najpierw regeneracja, myślałem, że to to, teraz jest nowe Behr, temperatura bez różnicy, a wieje, że głowę urywa

- wsystkie węże od chłodnicy i elektrozaworów ogrzewania, nowe ASO

- cały płyn wymieniony 15 litrów, Preston

 

została w zasadzie pompa i czujnik temperatury, ale wirnik metalowy, zero luzu na łożysku, nie cieknie, a strumień duży, czujnik można podmienić, ale nie wydaje mi się, że to to, zazwyczaj padają inaczej

 

odpowietrzenie ok, robiłem to wiele razy, chłodnica gorąca, nie da się dotkąć, spinałem na krótko nawet wentylator klimy bez sprężarki i razem z wiskiem zupełnie nie zmieniają temperatury, jest tak samo z wentylatorem, czy bez

 

mój mechanik, który robi tylko BMW, mówi, że jest ok i żeby się nie przejmować

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest podobnie wzkazówka stoi delikatnie za połową wskażnika tak jak pisałeś ok mm i jak pojezdze sobie tak solidnie to jeszcz się wychyla delikatnie dalej.ale ja mam inny kłopot nie wiem czemu ale nie leci wcale ciepłe powietrze z ogrzewania -gdzie szukac przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ttrol podłącz auto pod kompa i sprawdź jaka jest temp na silniku, może być że jest ok, a tylko wskaźnik głupieje !

 

Drugi przypadek, albo masz zapowietrzony układ, albo zawory ogrzewania do wymiany.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zawory nowe, układ dobrze odpowietrzony, wiele razy to robiłem. Na kompie co prawda sprawdzałem i temperatura nie przekracza 107 stopni, jak jest bardzo gorąco i przy agresywnej jeździe z klimą. Na razie temat odpuszczam.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dużo widziałem BMW, które miały wskazówkę trochę za połową, choćby ostanio e46. Pytanie skierowałem do posiadaczy dokładnie e32 750, chociaż widzę, że masz takie auto, czyli mam rozumieć, że u Ciebie równo pion?
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowałem do posiadaczy dokładnie e32 750, chociaż widzę, że masz takie auto, czyli mam rozumieć, że u Ciebie równo pion?

Stoi idealnie w pionie, podobnie jak we wszystkich pozostałych beemach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.