Skocz do zawartości

Regeneracja czy kupno używki - sprężarka klimy


malpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zapytać ile może kosztować regeneracja sprężarki klimatyzacji :?:

Noszę się z zamiarem albo kupna używki - a wiadomo jak to jest z używkami, albo regeneracji tej co mam, co mnie bardziej interesuje.

Czy ktoś zna jakiś zakład między Krakowem, a Katowicami gdzie regenerują sprężarki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku jak mam dać za używkę 250 - 300 zł to wole dołożyć 100 zł i mieć prawie jak nówelke :)

A nie orientuje się ktoś gdzie można takową sprężarkę dostać między Katowicami, a Krakowem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę regenerować bo nie wiem czy dam sobie z nią radę sam. Z tego co mi wiadomo są tam jakieś tłoczki, potem ciężko to poskładać. Zacięcie do majsterkowania mam dość spore ale chyba się nie odważę. Sam nie wiem co tam jest. Musze podjechać do mechanika i niech sprawdzi czy bije czy nie. Normalnie ma dawać ciśnienie ponad 10 bar, a daje nie całe 2 bary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częśći kupowałem na tej stronie http://www.climateam.com.pl/ i polecam głównie dlatego ze nikt cię nie wyjebie na kasę

a problem z klimą miałem nie w BMW ale w fordzie po wizycie u któregoś mechanika nic nowego się nie dowiedziałem tylko ze jest "dziura" ale gdzie ? to "trzeba zostawić auto trochę kasy itd.... dowiedziałem się ze cana za naprawę może wachać się od 400 do 2-2500zł w aucie za 6500

sam znalazłem nieszczelność kompresorem {wiem ze tak nie wolno} okazało się ze problem jest w nieszczelnej sprężarce-uszczelnieniu czołowym przy kole pasowym.

Szukając na necie znalazłem tą strone http://www.climateam.com.pl/ kupiłem uszczelnienie do tego modelu sprężarki, całość wyszła z 27zł.

Następnie przyszło wyciągnięcie i rozebranie sprężarki, jak to w fordzie z wyciągnięciem był problem ale z rozeraniem to nic trudnego {nic się nie rozsypało, nie było w niej milion częsci itd} dokładnie całość od wyciągnięciaz auta do wkładania do auta zajeła mi z 20 minut a robiłem to pierwszy raz, poprostu proste {wiem ze są spreżarki mniej i bardziej skomplikowane}.

Klima w aucie jest tematem w miarę nowym i mało znanym dlatego powstają firmy króre mogą sobie zaśpiewać dowolną cene za regenerację takie jest moje zdanie na temat serwisów klim i ich cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.