Skocz do zawartości

bmw e46 320d 150KM zawór podciśnienia przy turbo


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie potrzbuję właśnie ten zawór podciśnienia ponieważ wyskakuje mi bład 4521 czyli związane z ciśnieniem doładowania powietrza i teraz mam pytanie czy warto kupić ori w aso za ok. 300 zeta czy też za ok. 100zł na allegro? Może ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę,

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem o czy kolega polonez pisze bo zaworki są takie same dla e46 z 1998 r jak i dla tych 2004 r. co można sobie sprawdzić na RealOEM, pytanie jest tylko z którego miesiąca masz auto bo chyba pod koniec 2003 r. nie było już zaworków przy turbinie bo wprowadzili sterowanie elektryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzi z października 2003. Zaworek jest przy turbo i powinień mieć filterek a ten który mi podałeś nie ma go.

 

 

w 2003 jest puszka vacum

w 2004 jest już tak:

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/v/133.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czy kolega polonez pisze bo zaworki są takie same dla e46 z 1998 r jak i dla tych 2004 r. co można sobie sprawdzić na RealOEM, pytanie jest tylko z którego miesiąca masz auto bo chyba pod koniec 2003 r. nie było już zaworków przy turbinie bo wprowadzili sterowanie elektryczne.

 

kolego, pisałem, że zaworek z pierwszej aukcji nie będzie pasował, bo nie ma filterka. Porównaj sobie ten z pierwszego linku i z drugiego w tym temacie (ten drugi jak najbardziej pasuje i do turbo i do egr). A różnicy w zaworkach pomiędzy M47 a M47N faktycznie nie ma żadnej.

 

Ranger, coś Ci się chyba pomyliło, albo dałeś zły obrazek, bo piszesz o sterowaniu turbem - faktycznie około 2004 zastąpiono sterowanie turbem podciśnieniowe na elektryczne(i wtedy nei ma przy prawym kielichu zbiornika podciśnienia, ani elektrozaworka). Ale co ma do tego obrazek sterowania EGRem, który wstawiłeś?

U mnie, w aucie z końca 2003 roku, sterowanie podciśnieniowe turbo wygląda tak:

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/u/133.png

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wykręć puszkę, podłącz wężyk i spróbuj zaciągnąć powietrze, to zobaczysz w którą stronę idzie... albo prościej... zmień wężyki i się przejedź :)

 

 

chyba będę musiał tak zrobić, skoro nikt nie może mi pomóc. Właśnie po to pytałem na forum żeby uniknąć niepotrzebnego grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Panowie kupiłem dwie sztuki pierburga nówki problem w tym że nie mają one tego filterka zewnętrznego :( firma sprzedająca napisała iż brak filterka nie wpływa na jakość działania. Czy mogę śmiało montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.