Skocz do zawartości

Skrzynia MAGNAT TRANSFORCE 1200, jaki wzmacniacz??


Bryna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam krótkie pytanie. Jaki najlepiej wzmacniacz dołączyć do takiej skrzynki, o takich parametrach?? Chodzi mi o pełne wykorzystanie możliwości sprzętu. Może opinie jakiś użytkowników??

 

Prinzip passiver 300mm Bandpass Subwoofer

Nennbelastbarkeit 300 Watt

Max. Belastbarkeit 600 Watt

Impedanz 4 Ohm

Untere Grenzfrequenz 16 Hz

Obere Grenzfrequenz 500 Hz

Empfindlichkeit 93 dB

Besonderheiten 1-fach ventilierter Bandpaß 10 mm Acrylfenster für geschlossene Kammer Aerodynamisch-geformter Baß-Port Vergoldetes Schraubterminal

 

:arrow: http://www.magnat.de/content/carhifi/product_detail_de.asp?p=1390122&pl=7,%208&s=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzynki o mocy 300W rms przydałby się wzmacniacz o mocy również około 300W rms. Zależy jeszcze ile pieniedzy chcesz przeznaczyć na taki wzmacniacz. Do napędzania przedstawionej skrzynki mógłby posłużyć 2 kanałowy wzmacniacz np. 2x150 rms z możliwością mostkowania, filtrem dolnoprzepustowym i i podbiciem basu o 12-18dB. Wzmacniacz taki przy prawidłowych ustawieniach i mądrej eksploatacji nie powinien zrobić "krzywdy" głośnikowi. Jak określisz przedział cenowy to można Ci coś konkretniej zaproponować.
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 300 - 400 zł proponowałbym solidny amerykański wzmacniacz :8) Może jakiś link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74290100 nie jest to rewelacyjna cena (powinna byc trochę niższa) ale sprzęcik bardzo godny polecenia :cool2: w końcy firma lightning audio to korporacja Rockford`a :lol: to kolejny link z wzmacniaczami firmy CRUNCH http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74384809 zobacz model V-6004 co prawda jest to czterokanałowy wzmacniacz, ale może będziesz chciał kiedyś podłączyć tylny zestaw. Ja mam Crunch`a 4x75 i przy podłączeniu zmostkowanym 2x75 + 150 mój Rockford gra całkiem, całkiem :lol: Zastanów się jeszcze nad tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75768789 :mrgreen: może moc nie jest zbyt porywająca, ale przy połączeniu zmostkowanym Twoja skrzynaka będzie ledwo zipieć :D Generalnie zwróć uwagę na: moc rms w mostku 200 - 300W podbicie basu 0-12 lub 18dB, stabilność wzmacniacza do 1 ohm. Wzmacniacze Magnata i Crunch`a w podobnym przedziale mocy nie mogą się równać! Crunch jest o wiele lepszy!
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki wzmacniacz??

JBL GTO 4000

 

+ kanaly 4/3/2

 

+ Moc MAX

4 Ohm 2 x 300 W (przy poł. zmostkowanym)

2 Ohm 4 x 150 W

4 Ohm 4 x 100 W

 

+ Moc RMS

4 Ohm 2 x 150 W (przy poł. zmostkowanym)=300 ???

2 Ohm 4 x 75 W

4 Ohm 4 x 50 W

+ Efektywny wspólczynnik tlumienia THD: 0,1%

+ Stosunek sygnal/szum > 92 dB

+ Pasmo przenoszenia 10 Hz - 40000 Hz

+ Zwrotnica aktywna 30-320 Hz

+ Czulosc wejsciowa 240 mV-4V

+ Podbicie basów +6 dB przy 45Hz

+ Wymiary 358 x 294 x 55 mm

 

 

 

:arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74861293

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz spoko :cool2: napewno zatrząśnie Twoim Magnatem jak trzeba :8) Jednak jeżeli cena dojdzie zbyt wysoko to zapoluj na wzmacniacz Crunch`a 600W rms czyli V-6004 jak będziesz go mądrze eksploatował to nie pofrunie Ci głośnik :mrgreen: Uwirz mi, ja mam dużo słabszego Crunch`a i naprawde jestem pod wrażeniem jak on wymiato moim Rockfordem. Bagażnik jest odgrodzony blachą a cała buda mi się trzęsie niemiłosiernie. Efekt uboczny - trzeszczące plastiki po około 3 miesiącach :( ale to co chciałem osiągnąć to osiągnąłem :mrgreen: Jeżeli kiedyś stwierdzisz, że jednak masz za moło dB w aucie to wystarczy wymienić głośnik na porządniejszy dwucewkowy i teoretycznie będzie Ci wymiatał 2xgłośniej :lol:
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mojego poprzednika,ja mam u siebie tube Magnat powerbull 3001 300 wat rms 600 muzycznej i wzamcniacz magnat `gladiator` to samo co `clasicc` ,sa to wzmacniacze 4-tero kanalowe,dwa kanaly mostkujesz na tube ,pozostale dwa zostaja ci na inne glosniki.No i cena inna ,za 250zl spokojnie kupisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mojego poprzednika,ja mam u siebie tube Magnat powerbull 3001 300 wat rms 600 muzycznej i wzamcniacz magnat `gladiator` to samo co `clasicc` (swietnie ze soba wspolgraja)sa to wzmacniacze 4-tero kanalowe,dwa kanaly mostkujesz na tube ,pozostale dwa zostaja ci na inne glosniki.No i cena inna ,za 250zl spokojnie kupisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.