Skocz do zawartości

m52b20 zestrojenie wydechu i dolotu


rhl

Rekomendowane odpowiedzi

witam was,

 

co temat to różne opinie, od pozostania przy serii (cały układ wydechowy jak i dolotowy obliczony przez inżynierów BMW, którego jak się ruszy to będzie k*pa)

po doloty na filtrze gąbkowym ITG, kolektorach wydechowych z M50, przelocie i końcowym tłumiku dobrej firmy.

 

Auto użytkuję na codzień, ma już pokaźny przebieg 370tys. km, posiada absolutnie seryjny wydech, który ostatnio popierdziewa z racji nieco przerdzewiałych łączeń.

 

Będę musiał go ruszyć i teraz pytanie: na którą opcję zdecydować się?

Kat pewnie przypchany o przegląd nie martwię się także wszystkie chwyty dozwolone.

 

Kolega miał wyciętego kata, auto jego straciło lekko na mocy, a dźwięk wydechu stał się uciążliwy dla ucha, po czym wstawił strumienicę i z tego co mówił nabrało zdecydowanie większej dynamiki, natomiast dźwięk dobiegający z wydechu jest już nawet nie do przyjęcia a wręcz przyjemny.

Wiele opinii jest przeciw wstawiania strumienic, z tego co zdążyłem sam się zorientować, to strumienica musi być po 1 dedykowana do auta.

 

Patrząc po wykresach z hamowni okazuje się korzystniejszym zastąpienie oryginalnego filtru papierowego filtrem gąbkowym ITG.

 

Nigdzie klarownej odpowiedzi na moje rozterki nie znalazłem stąd zwracam się do was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wstawiałem strumienice, kupiłem oczywiście dedykowana do tego modelu, łuskową AWG. Auto przebiegu ma aktualnie 240 tyś , katalizator mialem zapchany niestety dlatego czasem sie dławiła. Ogólnie dzwięk autka troszkę się zmienil, lecz uciążliwy dla ucha nie jest mi się podoba :D No i za stary katalizator wziąłem równe 500 zeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.