Skocz do zawartości

[E34] Topienie się "zamków" plastikowych w lampach


parasite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest to mój pierwszy post - nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie przy szukaniu. Mam problem dotyczący lamp tylnych w bmw e34 92r.

Chodzi o to, że lampa posiada plastikową obudowę, która ma odpowiednie dziurki ponacinane i "poząbkowane" w pewnych miejscach.

W te miejsca wkłada się żarówkę (od stopu) i przekręca, wtedy ząbki na siebie zachodzą i żarówka jest na swoim miejscu.

 

Problem w tym, że przeciągu 6 lat jak użytkuję te auto - 3x wymieniałem już komplet całego elementu (światła) i z jednej i z drugiej strony.

Wygląda na to, że żarówka rozgrzewa się na tyle iż te plastiki, które ją trzymają po prostu się topią i żarówka - najprościej pisząc - wypada.

Potem już nie da się jej tam włożyć gdyż element jest na tyle stopiony, że nie posiada już żadnych rowków czy zazębień... czas na drugą lampę.

 

Czy ktoś się z tym spotkał ? Co mogę zrobić aby uniknąć ciągłej wymiany lamp ? Są może jakieś inne żarówki, które się tak nie nagrzewają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli wkładasz tam żarówki 21W 12V to nie powinno coś takiego wystąpić.Chyba że te żarówki wtykasz w światła pozycyjne to nic dziwnego bo w pozycyjnych są 5 watowe.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zakładając, że masz odpowiednie żarówki i w instalacji około 14V maks, możesz mieć zaśniedziałe styki, na których tworzy się łuk elektryczny, który podgrzewa obudowę żarówki. Wyczyścić i będzie śmigać.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.