Skocz do zawartości

[E87] LPG


doctorclassic

Rekomendowane odpowiedzi

Polska to dziwny kraj. U nas gaz uznawany jest za paliwo dla biedaków. Efektem czego ludzie śmieją się jak ktoś fajnym samochodem podjeżdża pod stację i tankuje gaz. Za granicami tego dzikiego wschodu można spotkać naprawdę drogie fury na gaz. Sam widziałem niemca w najnowszym mercedesie CL tankującego gaz. To że ktoś ma bmw nie oznacza , że jak założy instalację lpg to nadaje się do linczu. Jeżeli instalacja będzie dobra , faktycznie się to ma zwrócić i zarabiać na siebie to warto się zastanowić. Wydaje mi się , że trudniej potem sprzedać dobrą furę z instalacją. Chyba przy tańszych samochodach nikt nie zwraca na to uwagi bo ktoś sie cieszy , że ma w pakiecie...
Chłopcy mają ręczny a mężczyźni tylny napęd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczom nie wierzę jak zobaczyłem ten post :shock:

Gaz w jedynce to jakieś nieporozumienie :mad2:

Przecież to nie jest jakiś paliwożerny samochód :nienie:

Zastanawiam się tylko gdzie chciałbyś zamontować tą butlę w bagażniku :?: jak tak, to będziesz miał później tylko większy schowek na małe zakupy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil takie żenujące teksty możesz sobie zachować dla siebie, nie założyłem tematu, żeby czegoś takiego czytać ale dostać jakieś sensowne porady. Stać mnie ale rocznie robię 80tys km i poważnie myślę o gazie. Nie wiem czy BMW to już od razu taki synonim bogactwa, żeby nie montować gazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze strasznie offtopowo sie zaczelo :) jeden z moich znajomych mial Staga w swojej bm-ce i sobie chwalil do momentu az zaczely sie problemy przy okolo 100tys przebiegu "gazowym" . odpuscil sobie temat i popchnal auto na gieldzie.

 

co do gazu w autach :) w zyciu bym nie zalozyl instalacji z kilku powodow:)

1) smierdzi - i niech mi tylko ktos napisze ze ktoras instalacja nie smierdzi to go zabije smiechem, juz nie tacy mi chcieli udowodnic ze nie mam racji i sie przejechali na tym

2) krotka zywotnosc silnika

3) miejsce w bagazniku zawalone butla

4) nie chwalac sie ale stac mnie na paliwo - jeszcze :)

 

skoro kolego robisz 80tys rcznie to dlaczego nie pomyslales o dieslu ??

 

i tak na koncu nie widze 1-er z butla :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Gaz śmierdzi?? To dobre jest .... chyba w w najtańszych instalacjach..

 

Ja w swojej E46 miałem gaz Princa instaacje sekwencyjną chyba II lub IV gen nie pamiętam już i NIGDY nie zaśmierdzialo mi nawet raz gazem i nikt nigdy nic nie wyczuł, osiągi miałem identyczne z benzynka a zrobiłem nim 70tys i nic się nie popsuło, a jedyne co robiłem to serwis gazu ( filterki, strojenie i raz wymiana parownika ( na mocniejszy :norty: ) i świece w aucie....

 

Kolego zakładaj najnowszego staga, princa i ciesz sie tańszą jazdą a ludzi smiejących się olej ciepłym moczem, jeżeli nie potrafia liczyć pieniędzy to nigdy dużych się nie dorobią!

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej hondzie miałem istalację najtańszą bo z taką ją kupiłem i tam było czuć gaz , w mojej drugiej hondzie zakladałem sekwencję staga i nigdy gazu nie poczułem. Strzały i smród to owszem ale 10 lat temu...
Chłopcy mają ręczny a mężczyźni tylny napęd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest buractwo mój kolega ma audi a8 z silnikiem 4.2 pojechałem znim na stację i jak widziałem że zatankował za 30 zł to nie wiedziałem jak się w fotel schować .....

Sory ale jak robisz 80 tys rocznie , to sprzedaj benzyne i kup diesla . Bo jeżeli policzysz koszt montażu i rzeczy które przez gaz można zepsuć to wątpię aby było to aż taką okazją . W dodatku jedynka nie pali 20 litrów na 100 km . W przypadku silnika 1,6 czy 2.0 gaz wydaje mi się nieporozumieniem tym bardziej że auto na gazie prawie zawsze pali więcej niż na benzynie .

W dodatku już kilka jedynek widziałem na allegro z gazem i 90% z nich wisi na allegro do dziś , bo sprzedać takie auto będzie ciężko .

Miałem raz sekwencje BRC i nigdy więcej instalacji gazowej bym nie założył .

Twoje auto rób co chcesz , ale za darmo nigdy nie będziesz jezdził .

Może teraz instalacje są inne , ale co tanio to drogo .

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doctorclassic zadaj to pytanie na bmw-sport.pl w dziale paliwa i spalanie,a nie będziesz narażony na debilne komentarze osób, ktore na LPG nigdy nie jeździły :mrgreen: . Można byc przeciwnikiem gazu i podawac konkretne argumenty, ale nie pierd.... glupoty, że gaz zabija silnik czy ze gaz to buractwo. :duh: :duh: :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Renoraines, chciałem zobaczyć jakąś merytoryczną dyskusje ale widzę, iż większość ludzi tu nie czyta pytania, cytując niejakiego jegomościa Kamila "Jak Cię nie stać na paliwo to czemu jezdzisz BMW ?", jednym słowem słoma z butów. Wolałbym się nie wypowiadać jak nie mam nic mądrego do powiedzenia. Dziękuje i powodzenia Panowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc buractwo chodziło mi o mojego kolegę a nie kogoś z forum , zdanie mam swoje i jego nie zmienię .

 

renoraines - skoro uważasz że gaz jest taki [bAD] to czemu BMW nie ma w swojej ofercie za dodatkową opłatą instalacji gazowych ? Wydaje mi się że kilka tysięcy serwisy ASO chciałby by mieć w kieszeni za takie instalacje

 

A po drugie jeżeli tak się napaliłeś na gaz , to poszukaj w internecie jak bagażnik wygląda z butlą i ile masz miejsca . Chyba że założysz zbiornik na 150 km ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak Cię nie stać na paliwo to czemu jezdzisz BMW ?"

lepiej już kupić seicento i wsadzić gaz będzie jeszcze taniej..

 

sam mam wranglera na gazie ale tam jest głowica żeliwna jak w ursusie i ma 4.0 litry i pali 20-25 na 100km

nigdy bym jedynki swojej tak nie wykastrował :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Klavdivsz, też posiadam Wranglera 4.0 benzyne, ale nim nie robię tylu km co e87 i nie muszę go gazować, nie wiem czy wy pomyliliście bmw z bentleyem? Następny człowiek i jego zabawne wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu. Z godziny na godzine coraz to bardziej forum spada na niższy poziom, szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do szanownych kolegów posiadających E87. Montował ktoś w niej gaz? Jaką instalacje byście wybrali? Zaproponowano mi STAG'a premium za 2800zł, czy to dobra oferta? Dziękuje za góry za odpowiedź i pozdrawiam! BMW E87, rocznik 2005, 2L benzyna, 143KM.

 

Oferta jest dobra. Tylko powiedz coś więcej. Jakie wtryski,reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wzajemnych uprzejmości. Jeżeli temat nie będzie zawierał merytorycznych informacji to go zamknę.

Przypominam u punkcie 4 regulaminu, za brak kultury będę dawać ostrzeżenia z banem włącznie. Nie bądzcie poźniej zdziwieni :nienie:

 

Proponuję, niech wypowiadają się właściciele BMW z LPG. Ja mam diesla więc się nie wypowiadam. Dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
słyszałem ze Polacy wymyślili gaz do diesla:)

:) :) :)

Hej, już dawno wymyślili, w jednej z firm z jaką współpracuję, mają nissany patrole z takimi instalacjami od 2009 roku. Niestety gaz dostarczany w dolot tylko zwiększa moc, ale jednocześnie odpręża silnik i wydłuża jego żywotność. Ogranicza spalanie tylko nieznacznie, ale mocy przybywa dużo. Te auta jeżdżą w terenie i tu o moc chodziło. Silnik jest zasilany dieslem oraz LPG jednocześnie.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ja również posiadam instalację BRC - do tej pory przejechałem ok 10 tyś. nic nie śmierdzi..( jak uważa jeden z forumowiczów - bo niby gdzie ma śmierdzieć? chyba, że kolega bąki puszcza i o taki mu gaz chodzi) spalanie ok. 10 litrów na 100 km ( model 1.6). Niestety ten model sam w sobie jest wolny (przy włączonej klimatyzacji pod górkę to już całkowicie) więc większej różnicy nie widać. Zbiornik mam duży fakt 60 litrów, ale chociaż zrobię na nim sporo km.Zakupy wejdą, ale o czymś większym trzeba zapomnieć. z resztą i bez butli bagażnik nie jest jakiś imponujący. Grunt to wybrać dobrą stację do montażu ( ja robiłem to na śląsku). Jedynym problemem była włączona lampka emisji czystości spalin, która pojawiła się po przejechaniu 2 tyś km. ale krótka wizyta w warsztacie, regulacja i jest spokój. Siostra jeździ polo z LPG i po przejechaniu 100 tysięcy brak kłopotów. Osoby, które montowały instalację nie miały żadnych problemów z tym modelem poza, tym jak to wszystko ładnie ułożyć w bądź co bądź zabudowanej i dość szczelnie zakrytej jedynce.polecaną instalacją jest PRINs. Wszedłem na niemieckie forum BMW 1 i tam właśnie ktoś posiadał instalację Prins w modelu 130. Poza tym przed instalacją wymieniłem świece na oryginalne jakie posiada jedynka.Ktoś napisał, dlaczego BMW nie montuje w Aso instalacji? że niby zła. Jeżeli tak jest dlaczego robi to Skoda Toyota, Chevrolet i Volvo? Bardziej mnie przekonuje argument prestiżu BMW.Ostatnio widziałem Lexusa na gazie, więc skoro inni jeżdżą ... czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.