Skocz do zawartości

problem: skrzypienie w podszybiu


maka155

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem w e46 ze skrzypiącymi plastikami , w czasie jazdy po polskich drogach które nie należą do równych zaczeło mi cos skrzypieć i telepać sie w okolicy deski rozdzielczej, napoczątku myslalem ze to cos wewnątrz przy nawiewach jakas klapka albo cos bo cieżko było zlokalizowac, ale na postoju po dokladnym obejzeniu plastkików pod szybą tam gdzie szyba łaczy sie z elementami deski rozdzielczej dokładnie na środku po nacisnięciu ręką skrzypi i czuc tak jakby nie był połączony dokładnie z jakimś elementem wewnątrz- tak jakby widac tam wkręty łączenia do kolejnego elementu plastikowego - mam pytanie czy ktos miał taki bądź podobny problem i jak można to rozwiązać - z racji tego iż jest to dokładnie w miejscu łaczenia sie elementów deski z przednią szybą dostęp jest bardzo ograniczony, cięzko cokolwiek dostrzeć jak to jest połączone a szczelina nie większa niż na szerokość palca, czy aby sie tam dostać trzeba by wyjmować całą deske - problem pozornie błachy bo nie jest to zadne zagadnienie mechaniczne a jedynie denerwujące skrzypienie na każdej nierowności drogi co jest bardzo denerwujące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiew to popiskuje sobie ale to zima i mozna nasmarowac, troche gimnastyki ale da rade, a piszczenie to jak by mnie wkurzalo to bym wyjal radio pojezdzil z kims i jesli nie masz graby jak lopata to bym staral sie tam cos wymacac, a jak nie wkurza az tak to glosniej muza i ogien :) , mi cos poskrzypuje ostatnio ale po lewej stronie albo przy szybie albo cos z przodu w bocznej tapicerce, o dziwo w zimie byla cisza, mnie u mnie akurat to wkurza i bede sie zabieral za boczek najpierw a za jakis czas i tak bede ciagnal kable ( czincz ) pod wzmacniacz to moze wtedy cos wyjdzie, pewnie niepomohlem ale moze abstrahowaniem do na jakis pomysl wpadniesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiew to popiskuje sobie ale to zima i mozna nasmarowac, troche gimnastyki ale da rade, a piszczenie to jak by mnie wkurzalo to bym wyjal radio pojezdzil z kims i jesli nie masz graby jak lopata to bym staral sie tam cos wymacac, a jak nie wkurza az tak to glosniej muza i ogien :) , mi cos poskrzypuje ostatnio ale po lewej stronie albo przy szybie albo cos z przodu w bocznej tapicerce, o dziwo w zimie byla cisza, mnie u mnie akurat to wkurza i bede sie zabieral za boczek najpierw a za jakis czas i tak bede ciagnal kable ( czincz ) pod wzmacniacz to moze wtedy cos wyjdzie, pewnie niepomohlem ale moze abstrahowaniem do na jakis pomysl wpadniesz

Wlasnie u mnie tez cos podskrzypuje w jednym i w drugim boczku a w zime tego nie bylo jak bedziesz naprawial daj znac co i jak bylo nie tak to moze tez sprobuje to ogarnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba nikt nie miał podobnego problemu, jak ktos rozbierał tę część samochodu i mógłby cos powiedzieć bądz wie jak tam łączą sie poszczególne elementy to prosił bym poradę, w przypadku drzwi czy nawet z przodu kokpitu mozna rozmontowywać bo jest dostęp a w moim przypadku szyba ograniczna znacząco możliwość działania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To i ja sie dołcze :) do tematu u mnie w copue tez mam denerwujace co niekiedy skrzypienie ale nawet nie tylko podaczas jazdy le podaczas gorących dni z tyłu po prawej stronie gdzies koło bocznej szyby nie moge wyczuc co tak skrzypi gdy jedzie sie po lekkich wertepach to potrafi wkurzyc co chwila łeb obracałem ale nie wyczaiełm któe miejsce i co to mzoe byc ostanio przy tych ponad 30 stopniowych upałąch nawet jak stanołęm po jezdzie to co jakiszczas cos jakby tykało tam słychac ze to plasitk ale co dokałnie moze ktos ma podobnie to bym chcetnie sie dowiedział jk moga byc powody b ow zime wszytko jest ok nic nie tzreszczy albo w ta zime zacznie :P !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to skrzypia boczki ale to chyba cos zwiazane z szybami bo wystarczy jak lekko je odsune to wszystko jest ok:)

 

U mnie w coupe tez po mojej stornie szyba tzreczy na werteopach ale wystarczy odusnac 1 mm tk ze nawt sie szyba nei otworzy jeszcze a juz przsatje dziene to :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.