Skocz do zawartości

nowy fan. kilka pytan


basilio2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chialbym zakupic bmw seria 5 model E61, mysle tylko o silniku 3.0 diesel 218ps. prosze o info z jakimi kosztami po zakupie mam sie liczyc. mam juz dwa na oku. pierwsze 2005 rok z przebiegeiem 129000km. a drugie 2004 rok z przebiegiem 93000km. obydwoje z pierwszej reki iw granicach 15000 euro. czy wybrac starsze z mniejszym przebiegiem czy mlodsze?? nigdy nie jezdzilem z automatyczna skrzynia. wyczytalem ze olej wymienia sie co 100000km w skrzyni. ale jakos sie tego automatu boje. czy manual nie jest lepszy??? prosze o rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki egzemplarz.

Między 93k a 129k przebiegu do niewielka różnica. Lepiej wybrać lepiej zadbany i bezwypadkowy (mniej wypadkowy, z udokumentowaną naprawą) z tych dwóch.

 

Koszty zależą od egzemplarza i co w nim trzeba zrobić. Ja musiałem wymienić kolektor dolotowy (standard), wszystkie tarcze i klocki hamulcowe, wszystkie filtry i olej (bez skrzyni) i tyle. Czyli w porównaniu do każdego innego używanego samochodu to musisz ogarnąć kolektor. Niektórzy wycinają klapki, poszukaj na forum jest temat rzeka o tym.

 

Ja bałem się wysokich kosztów, bo nie miałem wcześniej BMW, ale po pół roku nic się nie dzieje. Ale zaznaczam, że samochód sprawdziłem bardzo dokładnie przed zakupem!

 

Jeżeli chodzi o automat, to wg BMW nie zmienia się oleju w tej skrzyni. Ludzie na forum mają podzielone zdania. Poszukaj. Generalnie ten automat jest cacy.

 

Jeżeli chodzi o manual, to moim skromnym zdaniem, nie nadaje się do tego silnika. Tam masz 500Nm od 2000 obrotów + napęd na tył + krótka jedynka = słabo i nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy. z tego co wyczytalem, to pierwsza rzecza jaka nalezy zmienic to kolektor ssacy, jak juz dojade do Polski. szukalem w niemczech i taki kolektor jakies 300 euro. nastepnie dzwonilem do BMW w katowicach i trzeba wymienic olej w automatycznej skrzyni biegow z jakas tulejka, koszt jakies 2800 zloty. ciekaw jestem jakie jeszcze rzeczy nalezy zrobic przed zakupem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.