Skocz do zawartości

528 Touring znowu nivo


brandowaw

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekopaniu archiwum tego forum chcialbym poruszyc temat nivo po raz enty. Otóż pali sie u mnie kontrolka od nivo. Z mojej analizy jak pakuje 2 osoby do bagaznika wynika iz nivo sie wlacza, pompuje przez kilkanascie sekund i podnosi auto. Ogolnie dzis z miarka latalem z miarka i wyszlo mi ze prawa strona auta jest nizej od lewej. Na przedniej osi jest roznica 3cm a na tylnej az 5cm. Zauwazylem rowniez ze nivo na codzien bardzo malo sie wlacza ale jak spadnie deszcz to wtedy pompuje po 1-2sekunde prawie na kazdym luku.

Podlaczylem kompa do niej i inpa nie polaczyla sie z zawieszeniem. Ma ktos pomysl jak to ugryzc i posprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przejrzalem wiazke ktora idzie od pompy niva i w miejsu gdzie wchodzi ona do modulu sterowania znalazlem wolny kabelek. To ten ze zdjecia numer 2. Czy ktos wie gdzie on powinien byc wpiety??

http://img29.imageshack.us/img29/2572/20110711001.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/2391/20110711d.jpg

Kolejna sprawa to na 99% nie dziala u mnie sterownik nivo. Jak go wyjalem to cos w nim latalo. Jak sie okazuje uklad mam przerwany w 2 miejscach. Jutro zawioze go do znajomgo moze uda mu sie go poskladac bo na alledogo sprzedaja takie po 200-250zl.

Czy ktos sie orientuje czy po wymianie na nowy trzeba cos w nim programowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos z kolegow forumowiczow sprawdzic czy ten kabelek ze zdjecia macie gdzies podlaczony. U mnie na tym kabelku pojawia sie impuls w momencie kiedy wlacza sie sprezarka.

Kolejna sprawa to znalazlem przyczyne dlaczego auto u mnie mialo przekoszenie na lewa strone. Otoz po wyjeciu sterownika od nivo auto stanelo idealnie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie mojego monologu dodam ze Elektornik ktoremu oddalem modul do naprawy wzial za naprawe 20zl. Byly przerwy w 2 czy 3 miejscach. Sterownik działa, komunikuje sie z inpa. Czeka mnie jeszcze wymiana poduchy gdyz puszcza juz lekko powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.