Skocz do zawartości

[E36] 318 tds - problem z alarmem i kwestia foteli


darek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem sobie w/w bemke. Mam problem z alarmem. Samoczynnie się załącza (chyba nie ma syrenki, bo nie wyje, migają kierunki i światła mijania). W momencie załączenia nie zapalają się lampki w kabinie, więc wykluczyłem rygle. Jak zamknę auto to na szturchanie też nie reaguje alarm. Po prostu sam z siebie się załącza (raz już po kilku minutach, raz po 12 godzinach). Nie wiem co jest. Chciałem go całkowicie odłączyć ale nie wiem gdzie. Ponizej załączam fotki modułu (za schowkiem) i pilot z kluczykiem. Nie wiem czy to jest oryginalny alarm czy domontowany. Sterowanie zamkiem działa OK. Po wyjęciu zółtej kostki nie działa centralny, a po wyjęciu zielonej nie działa alarm, ale też nie działają szyby i szyberdach. Może ktoś spotkał się z takim problemem. Dodam że nie znalazłem żadnego dodatkowego dołożonego modułu (nawet szukałem pod kierownicą). Auto posiada domykanie szyb i szyberdachu, ale jak zamykam z pilota to nie działa. Jak zamykam kluczem to domyka wszystko, ale i załącza alarm. Dodam, że moduł posiada jeszcze dwa gnizda z tyłu (białe i czarne), do czarnego jest wpięta kostaka, natomiast białe jest puste.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/85b56d77d439.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/baa494646429.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7604fcdc0a47.jpg

 

Czy za samoczynne załącznie sie alarmu i brak domykania szyb odpowiada moduł komfortu? Czy wymiana na nowy (używany) z takimi samymi numerami

będzie działa z moim kluczykiem (pilotem)?

Edytowane przez darek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

Jest to fabryczny alarm ale widocznie przeszedł jakąś rozbiórkę bo każdy fabryczny alarm jest podłączony do modułu dźwięku i alarm wyje przez radio samochodowe. Może włącza się dlatego że wydaje się mu że ktoś ukradł radio? Masz oryginalne i fabryczne radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

Jest to fabryczny alarm ale widocznie przeszedł jakąś rozbiórkę bo każdy fabryczny alarm jest podłączony do modułu dźwięku i alarm wyje przez radio samochodowe. Może włącza się dlatego że wydaje się mu że ktoś ukradł radio? Masz oryginalne i fabryczne radio?

 

Gdzie takich bzdur o e36 sie nasłuchałeś? :mad2:

W e36 alarm ma swoją syrene a nie coś coś przez radio :mad2: i ma swój moduł

 

Modul z foto to moduł komfortu - do niego może byc podpięty alarm - poszukaj modułu związanego z alarmem - w nogach kierowcy albo pasażera

Alarm jak fabryczny powinien miec pilota, osobno - z kluczyka masz zapewne tylko centralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych innych kluczyków. Wszystko jest w tym kluczyku. Otwiera (wyłącza alarm), zamyka (załącza alarm). Dodam że otwieranie i zamykanie (kluczyk w drzwi) też załącza i wyłącza alarm. A może wiecie gdzie powinien znajdować się moduł alarmu i jak wygląda (jakieś foto). Za schowkiem jest tylko to co na zdjęciu, a pod kierownicą nic nie znalazłem co przypominało by jakiś moduł. Co do radia to nie mam oryginalnego, ale chyba to nie powinno być problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z innego forum dostałem odpowiedz żeby wypiąć
Pin nr 1 z wtyczki X13254 oraz Pin nr 4 z wtyczki X13253
w module komfortu. Po wykonaniu tego zabiegu było kilka dni spokoju, ale znowu odezwał się problem samozałączania się alarmu. Dodam jeszcze że przy zamykaniu auta jest sygnalizacja kierunkami i miga dioda (na początku kilka razy intensywnie a po chwili co ok. 1sek), ale przy otwieraniu auta już nie ma sygnalizacji kierunkami. Chociaż kilka razy przy otwarciu auta kierunki dały znać, ale to było w ciągu miesiąca 2-3 razy. Otwarcie powiem że chciałbym pozbyć się tego alarmu, ale nie wiem gdzie go wyłączyć. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena nie wyje bo zapewne poprzedniemu właścicielowi to samo się przytrafiało i ją odłączył (okolice prawego kielicha , jest oddzielna do klaksonu i do alarmu) . Mi też to się przytrafiało (z 3 razy na dwa lata). Masz słaby akumulator ? U mnie to było raczej z tym związane bo załączał się w nocy po długim postoju bez odpalania ...
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była pod półką gdzie u Ciebie jest akumulator (go miałem w bagażniku) coś takiego mi świta ... podjedź do zakładu co montują alarmy , powinni sobie poradzić z odłączeniem ... nie ma związku to z wilgotnością powietrza ? może gdzieś masa znika , może jakiś czujnik wariuje ...
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie alarmu dzisiaj jeszcze posprawdzałem piny w kostakach X13254(zielona) i X13253(żółta) i okazało się że pin 4 w X13253 odpowiada za otwieranie pilotem (wypięcie - nie otwiera pilotem), natomiast 17 z X13253 odpowiada za zamykanie pilotem (wypięcie - nie zamyka pilotem). Po wypięciu w/w pinów kluczykiem idzie zamykać i otwierać (centralny działa). Przy zamykaniu natomiast załącza się alarm. Pin 1 w X13254 nie wiec co daje, bo wszystko działa. Szukałem innych modułów i nic nie znalazłem (pod tylną kanapą jest tylko jakiś moduł od airbagu).

Korzystając z okazji, chciałbym wymienić fotele przednie (mam poprzecierane). Mam dwa przednie z sedana 1991 316i (bez airbagu). Czy mogę je założyć u mnie w 318tds (airbag-kierowca i pasażer).

 

A tak na marginesie to co to za moduły (pierwsza fotka w pierwszym poscie): ta z niebieską kostką i ta z żółtą kostką. Ta metalowa po prawej to chyba od abs-u. Moduł komfortu to wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Odgrzewam temat z przed kilku lat

 

Powód jest taki, że mam dokładnie taki sam objaw jak autor wątku.

 

Nawet auto jest takie samo - 318TDS - w pewnej chwili myślałem, że to poprzedni właściciel pisze ale u mnie nie ma szyberdachu ;)

 

Syrena prawdopodobnie wypięta - tak btw. gdzie jej szukać w e36? (touring)

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? co było przyczyną?

 

Pytanie dodatkowe: Gdzie w touringu w tylnej klapie znajdę krańcówkę alarmu? wykluczam krańcówkę maski i drzwi ale nie wiem gdzie szukać tej z klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.