Skocz do zawartości

Elektrozawór


sivy001

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy ez jest sprawny? Z nawiewów leciał mi wrzątek , więc wymieniłem gumki w elektrozaworze myśląc ,że to jest przyczyna. Nic się nie zmieniło dalej leci wrzątek.Może jest uwalony elektrycznie ,a ja nie wiem jak to sprawdzić.Włączając klime jest to samo , co robić? Czy według was jest to wina ez tylko i wyłącznie , czy może coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy masz prawidłowe zasilanie na zaworach. Włącz zapłon, ustaw temperaturę na obydwu strefach na maks, włącz dmuchawę. Odłącz wtyczkę zaworów. Do wtyczki dochodzą trzy przewody: dwa żółte z kolorowymi paskami oraz czerwony (chyba z białym paskiem). Weź próbnik i podłącz do masy, następnie sprawdź czy na czerwonym przewodzie jest prąd. Jeśli tak, to następnie sprawdź czy jest prąd podłączając kontrolkę do przewodu czerwonego, a masę weź po kolei od obydwóch żółtych. Jeżeli w obydwu przypadkach kontrolka się zaświeci znaczy się, że coś jest z zaworami. Jeśli nie, to wina leży gdzieś indziej.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeżeli pompka nie działa, a mimo to leci ciepłe powietrze to nie tu leży przyczyna. Sorki, bo mi się pomyliło i w poprzednim poście napisałem zupełnie na odwrót. Kontrolka podłączona do przewodu + w kostce elektrozaworów i do masy w pozostałych przewodach tejże kostki powinna się zapalić na stałe tylko w przypadku ustawienia temperatury na minimum. Przy maksimum świecić się nie będzie. Jeżeli świeci się na obydwu strefach, a mimo to leci ciepełko, to znaczy, że sterowanie działa prawidłowo, a zawory przepuszczają.
Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem w swojej poprzedniej E32 730i.Okazało się,ze na zawry szło napięcie ale nie było masy...gdzieś przepadła nagle.Po doprowadzeniu masy wszystko wróciło do normy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się,ze na zawry szło napięcie ale nie było masy...gdzieś przepadła nagle.Po doprowadzeniu masy wszystko wróciło do normy.Pozdrawiam.

No tak, ale jeśli doprowadzisz masę z zewnątrz, to nie będziesz miał sterowania, a tylko zawory na stałe zamknięte.

Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doprowadziłęm masę i wszystko działalo jak nalezy...było normalne sterowanie.

Hmm, możliwe, że w późniejszych modelach zrobili zamianę. W przypadku mojego samochodu sterowanie odbywa się poprzez zanik masy tzn + jest doprowadzony na stałe a otwieranie/zamykanie zaworów polega na podłączeniu lu zaniku masy na poszczególnych elektromagnesach. Podsumowując- w moim przypadku gdyby zniknął + wystarczy go po prostu z zewnątrz podłączyć, natomiast doprowadzenie masy spowoduje tylko i wyłącznie stałe zamknięcie zaworów

Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.