Skocz do zawartości

528 Napinacz łańcucha rozrządu.


Tomalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Moje pytanie dotyczy napinacza łańcucha rozrządu a raczej objawów z nim związanych.

Mój motor 2,8 chyba M52 na podwójnym vanosie trochę telepie przy odpaleniu. Dzieje się tak tylko z rana przez około 30 sekund, później silnik wyrównuje obroty i praktycznie nie czuć, że jest uruchomiony (powiedziałbym że jest idealnie). Dzieje się tak tylko po nocy, zauważyłem, że ten problem nasilał się tak jakby z rosnącą temperaturą na zewnątrz tzn. w zimę od samego odpalenia silnik pracował równiutko.

Dodatkowo czasami słyszę (zaraz po wyłączeniu rozrusznika), że coś obciera chyba w silniku, słychać jakby łańcuch dotykał obudowy rozrządu. Zazwyczaj taki dźwięk ,,skrobnięcie,, słyszę 1-2 razy właśnie z rana zaraz po odpaleniu.

 

Mój motor ma przejechane 230 000, zalany jest pełnym syntetykiem i stąd moje podejrzenie padło na luźny łańcuch.

Wydaje mi się, że po nocy spływa olej z napinacza i stąd ten nieporządny objaw.

 

Macie jakieś pomysły?

Może sprężyna przy napinaczu jest wyrobiona, myślę też nad zmianą oleju na gęstszy półsyntetyk.

 

Na real oem widzę jakiś tłok od napinacza, wykręca się go chyba z boku bloku, może tam się coś zastało, zapiekło?

 

Pozycja 11 i 12.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP61&mospid=47558&btnr=11_1339&hg=11&fg=25&lang=pl

 

Za wszystkie rady z góry dziękuję.

 

Ps. Czy mogą to być siłowniki od vanosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu może być wiele przyczyn i to niekoniecznie związanych z silnikiem upfff. .Sprawdż rolki, może po zimie właśnie przydałoby się im WD-40?? A zaje....ćwierkanie, cykanie, mam w SPRINTKU. Padło też na początku na łańcuch ale mały test i wyszło szydło z worka..... Odpalamy autko bez niczego, za chwilę załączamy wszystko radio, długie, awaryjne i jakby sieczkarka chodziła - ALTERNATOR umiera i przy dużym poborze prądu siada. Może u ciebie też tak jest bądż co bądż rozruch auta to spooore obciążenie dla auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.