Skocz do zawartości

Co to za kontrolka i ostrzezenie


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zapaliła mi się w mojej Bawarce kontrolka taka z autem na podnośniku i zapaliła na desce kontrolka od hamulców,wiem ze mam wymienić klocki przednie.

Teraz pytanie:

Co ta kontrolka oznacza?I czy nie zablokuje mi auta?

Czy mogę nadal jeździć ale wiadomo ostrożnie z braku klocków?

Czy wymieniając klocki przednie muszę wymienić tez czujnik?

Jaką firmę klocków polecajcie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żółta to znaczy ze w ciągu 1000km skończy się czujnik hamulców

Jak czerwona to znaczy że się skończył

 

i teraz od stanu klocków zalezy czy wymieniać czy nie, u mnie czerwona swieci się już 6000km, a klocki jeszcze się na jakieś 5 tyś zapowiadają. Lekka przesada jak od momentu kiedy czujniczek zawoła że czas klocki zmieniać przejeżdzasz jeszcze bez problemów 11 tyś kilometrów. Ale u mnie to akurat spowodowane jest końcowym stanem tarcz i sporym rantem na ich krawędzi, po prostu szybciej czujnik wytarło niż klocki, teraz przy wymianie pojedzie nowa tarcza + nowy klocek i będzie z głowy na długo :-)

 

Zobacz na klocki, jak jest ich jeszcze dużo to olej, jak jest mało to wymień razem z czujnikiem i wyresetuj wymianę klocków w komputerze i będzie spokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrolka raz otrzymała sygnał od czujników klocków to sama wymiana klocków nie wygasi komunikatu o klockach. Po prostu czujnika nie da się zresetować i raz "uruchomiony" będzie wysyłał taki komunikat. żeby to wygasić trzeba zmienić wraz z klockami czujniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.