Skocz do zawartości

Padający moduł sterowania poduszek E39 528


pasio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 528 z 1998 w przeciągu roku wymieniałem już dwa modóly sterowania poduszek (SENSOR PODUSZEK ) numer części 65.77-8372521 Panowie auto bez wypatku nie zalane normalnie tracę głowę :mad2: co to może być jaka jest przyczyna , może ktoś borykał się już z tą usterką Proszę o jakieś rady z góry dziękuję Pozdrawiam !!!!
Witam wszystkich mołośników BMW !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nic nie wie w tym temacie proszę o jakieś rady ?????? :mad2:

 

Mialem (w sumie mam...) podobny problem, mechanik jako trzecia :duh: diagnoze wybral sobie wlasnie uwalony sterownik/modul. Po wymianie na tak samo wygladajacy i sprawny (wczesniej byly 3 inne wkladane i blad momentalnie sie pojawial ponownie), blad poduszki po wykasowaniu nie pojawil sie na zegarach przez...... 1,5dnia ;)

 

na dniach umawiam sie na wizyte w ASO (nie wyrabiam juz psychicznie po wizytach w stodolach :mad2: z tego i paru innych powodow), napisze jak bede juz wiedzial cos wiecej (chociaz u mnie tak na moja logike to obecnie to wyglada na jakis uwalony kabelek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem już dwa modóly sterowania poduszek (SENSOR PODUSZEK )

pewnie chodzi o matę w fotelu (lub napinacze) bo to pokazuje na kompie jako sensor

 

Witam kolegę . Na kompie pisze airbag kierowcy i błąd jednostki kontrolnej nie ma nic na temat maty bo matę zrobiłem . Słyszałem ostatnio że gdy są zalane czujniki uderzenia pod fotelami kierowcy i pasażera to mogą robić zwarcie i wtedy pada moduł główny .

Witam wszystkich mołośników BMW !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Daj znać kolego jak będziesz po naprawie Dziękuję z góry Pozdrawiam !!!

Bylem na razie tylko na diagnozie (przedluzylo sie i nie bylo czasu, zeby od razu zrobic, a jechalem z kilkoma wkurzajacymi duperelkami dodatkowo), u mnie wyszlo, ze jest cos z boczna poduszka kierowcy (znaki na niebie wskazuja raczej, ze jej tam nie ma ;) ), a z modulem niby wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem już dwa modóly sterowania poduszek (SENSOR PODUSZEK )

pewnie chodzi o matę w fotelu (lub napinacze) bo to pokazuje na kompie jako sensor

Ja miałem tak z napinaczem pasa kierowcy wtyczka była zaśniedziała wyczyściłem ją i działała 1,5 dnia potem znów na kompa i ten sam błąd, a więc odciąłem wtyczkę, a kabelki ładnie zlutowałem wykasowałem błąd i już tydzień jeżdżę i nic nie świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie modół akórat w moim przypadku jest zablokowany prze padniętą poduszkę kierowcy po 23 błędach wysłanych przez poduszkę modół automatycznie sam się blokuje muszę wymienić poduszkę kierowcy . Bo facet powiedział że można programowo odblokować ten modół ale 100 % nie wiedział czy da radę może ktoś zna jakiegoś fachowca który skasuje te błędy i nie trzeba będzie kupować nowego modułu .
Witam wszystkich mołośników BMW !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.