Skocz do zawartości

320d Błąd Dis


Kniaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki błąd po przeskanowaniu Dis-em

http://img864.imageshack.us/img864/7295/srfile201168202928366.jpg

 

Zrobiłem test Dis-em i był spalony bezpiecznik F2 (ten za schowkiem) podwatowałem go cienkim drucikiem :D i przepaliło go zaraz po przekręcaniu zapłony kilka razy próbowałem ale cały czas to samo.

Proszę o pomoc co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd świec żarowych, jeśli auto przed liftem musisz sprawdzić wszystkie świece z osobna. Jest na forum opisany sposób na sprawdzenie świec bez ściągania kolektora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 100% pewności podmień z bezpiecznikiem odpowiedniej mocy, jeśli nadal się przepali, to raczej nie będzie wina świec żarowych bo o tej porze roku, nawet jeśli świeca uległa by uszkodzeniu i powodowała by zwarcie, to nie są one załączane. Chyba, że sterownik uległ uszkodzeniu. Poza tym na forum jest opis jak sprawdzić w którym miejscu obok sterownika silnika powinno być 12V odpowiedzialne za świece żarowe, może tam jest zwarcie? Z tego co pamiętam jest to nakrętka 6mm, nią właśnie przykręcony jest sporej grubości kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odepnij wtyczkę odpowiedzialną za świece żarowe i spróbuj jeszcze raz podwatować bezpiecznik. Próbuj zlokalizować źródło tego zwarcia, może świeca spaliła się tak, że robi zwarcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trandolf za pomoc zlokalizowałem przyczynę, wypiąłem wtyczkę i nie spaliło bezpiecznika później sprawdziłem świece trzy chyba walnięte bo na mierniku pokazuje 0.01 tylko na pinie 8 czyli cylinder 2 pokazuje 1,8 ohm. W końcu wypiąłem z kostki kable odpowiedzialne za świece (piny 9.8.2.3) i w końcu na pinie 2 czyli cyl.3 spaliło bezpiecznik, to na tej świecy musi być zwarcie, więc wypiąłem tylko ten kabel (reszta wpięta bezpiecznik nie spalony), ale na kompie dalej taki sam błąd. Jak myślisz czy po wymianie ten błąd zniknie? I jakie świece najlepiej kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie mogą być. Ja kupiłem tańsze BORG ecoterm Dual coli w specyfikacji miały osiąganie 850stopni w 4 sekundy, i też jestem zadowolony. Niestety nie są dostępne teraz na Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz sposoby na bezproblemowe odkręcanie są opisywane na forum. Pozostaje życzyć powodzenia :D Daj znać jak wyniki po całej operacji, czy błąd zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.