Skocz do zawartości

błąd świateł po montażu xenonów


pabloe36

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otóż mam problem z moim samochodem, po montażu xenonów w moim aucie zapala się błąd świateł na wyłączonych światłach, a jak załącze xenony błąd znika na jakiś czas :?: co trzeba zrobić żeby to poprawnie działało Proszę o pomoc :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :pray: :pray:

aha potrzebowałbym program inpa i jakaś instrukcję instalacji kabel z adapterem mam :pray: :pray: :pray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za ksenony? HIDy? Oryginalne ksenony BMW? Jeśli kupiłeś najtańsze HIDy to właśnie one mogą być powodem cyrków. Zależy czy mają przetwornice przygotowane do współpracy z elektroniką taką jak w e39 czy są to najprostsze przetwornice, które niestety dla komputera są dość wrogie i dlatego się dzieją cuda.

Jeśli są to HIDy to zrób test - odłącz je i podłącz tradycyjne żarówki. Jeśli na żarówkach nic się nie dzieje to na 99% problem jest w tych HIDach.

Pzdr.

P.S. Ja za swoje HIDy pod H7 dałem na początku 2009 roku 799pln - dzięki temu już prawie 2,5 roku działają bez najmniejszych problemów i przez ten okres dopiero jeden palnik się skończył - co jak na HIDy jest wynikiem bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki :cool2: a jestem to w stanie zrobić inpą, i jeszcze jedno jak aktywować światła jazdy dziennej :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: ja mam inpe tylko jak ją zainstalowałem to raz się łączy a raz nie na kompie mam system operacyjny windows 7 proszę o pomoc :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Manolito77 to są hidy ale gościu powiedział mi że on sprzedaje je do e39 i innych i działają bez problemu . Błąd zapala się tylko na wyłączonych xenonach ale jak je włącze to gaśnie i potem jak wyłącze to jakiś czas jest spokój dopiero po jakimś czasie bląd sie zapala :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też montowałem xenony bo miałem zwykłe lampy. Ja zamieniłem całe orginalne lampy. Jak odpalam samochód to na wyświetlaczu pojawia się napis "ABBLENDLICHT PRUFEN" ( sprawdź światłą mijania ) i świecą się po oby stronach wyświetlacza strzałki. Jak zapale światłą to napis i strzałki gasną. Nie wiem czy tak ma być orginalnie ale ja się ciesze bo nie zapominam o ich włączeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wszystko dobrze dobrane i współpracuje z modułem świateł to nie ma prawa tak się zachowywać, że wywala jakieś komunikaty przed włączeniem tych świateł. Jeśli są takie komunikaty przy włączeniu zapłonu tzn, że światła te nie dogadują się z modułem świateł LCM.

Ja mam zamiast żarówek H7 na soczewce włożone HIDy (ale nawet nie próbowałem szukać najtańszych) i nic kompletnie się nie buntuje, że jakieś żarówki popalone itp, itd.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno, zauważyłem że jak zapalam xenony to mrugną mi kontrolki na liczniku(asc,tempomat,check.....) czy jak przestawie w lcm zasilanie na xenon to ta usterka zniknie, dodam że to raz na jakiś czas tak zrobi

jestem to w stanie zrobić inpą, i jeszcze jedno jak aktywować światła jazdy dziennej :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: ja mam inpe tylko jak ją zainstalowałem to raz się łączy a raz nie na kompie mam system operacyjny windows 7 proszę o pomoc :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno, zauważyłem że jak zapalam xenony to mrugną mi kontrolki na liczniku(asc,tempomat,check.....) czy jak przestawie w lcm zasilanie na xenon to ta usterka zniknie, dodam że to raz na jakiś czas tak zrobi

jestem to w stanie zrobić inpą, i jeszcze jedno jak aktywować światła jazdy dziennej :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: ja mam inpe tylko jak ją zainstalowałem to raz się łączy a raz nie na kompie mam system operacyjny windows 7 proszę o pomoc :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Mrugające kontrolki to u mnie miałem jak mi już palnik jeden padał i zaczynał powoli jakby lekko mrugać - po wymianie na inny kontrolki przestały mrugać. U Ciebie to pewnie raczej nie do końca dobre "dogadywanie" się tych ksenonów z modułem.

Czy po zmianie świateł na xenony w module przestaną Ci się dziać te cyrki to ciężko mi powiedzieć.

Światła do jazdy dziennej na długich (u mnie mam na 18%) mozna aktywować ale to trzeba mieć NCS Experta do tego który jest w pakiecie z INPĄ instalowany. Chyba, że Ty masz jakąś ogołoconą INPĘ i tylko samodzielnie jest zainstalowana. Jak to się robi to nie wiem bo mi to robił jeden z forumowiczów w mojej okolicy.

Co do rozłączania się INPY to zależy jaki masz ten Windows 7. Jeśli Home Premium w wersji 64 bit to na tym systemie można postawić INPĘ tylko poprzez wirtualną maszynę - np za pomocą programu VMware - niestety w tym konkretnym windowsie olali kompletnie sprawę instalowania programów w trybie zgodności Win XP lub np możliwość up-date'u tego Windowsa o taką możliwość (pozostałe Windowsy taką możliwość mają poprzez stronę Microsoftu). W odpowiednim dziale z diagnostyką komputerową jest opisane co i jak. U mnie czasem zatrzymuje się komunikacja w INPA - np kiedy sprawdzam korekcje wtrysków - ale wystarczy, że po pojawieniu się komunikatu dam OK i znów zaczyna mi odczytywać dane. Podejrzewam, że u mnie jest to wina interfejsu lub samego kabla, przejściówki COM ---> USB bo to był zestaw, który kupiłem na początku ściśle pod Carsofta.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten problem z xenonami ;)

na dodatek po ich odpaleniu autko mi nawet gaslo i nie chcialo juz odpalic...

pisalem szukalem po forach az wkoncu znalazlem ze w e39 orginalnie montowali xenony philipsa albo firmy osram one maja mniejszy pobor przy rozgrzewaniu (wlaczeniu) jesli masz zwykle xenony najtansze z allegro auto one maja bardzo duzy pobor mocy... a co do kontrolek czasmi sie zapalajacych to wszystko przez zarniki ze maja tak wielki pobor mocy podczas zapalenia... kup orginalne zarniki problem zniknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.