Skocz do zawartości

530dA przy odpaleniu czasem puści niebieskiego dymka czemu?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy tak jak w temacie, chciałem zapytać co może być przyczyną tego, iż moje e60 530dA czasem przy odpaleniu puści niebieskiego dymka?...Zdarza sie to tylko czasem ale nigdy po tym jak auto stoi całą noc w garażu...Po przyjechaniu do pracy auto stoi ok 8h na dworzu, wychdoze z pracy odpalam i czasem pusci mala niebieska chmurke (podkreślam MAŁĄ) ale jednak widze ją w lusterku. Kilka dni temu wymienilem olej, filtry, świece oraz sterownik świec. Dodam że auto po takim odpaleniu przez kilka sekund (1-5s) bardzo delikatnie zatrzesie budą naprawde prawie tego nie czuc ale jednak, czy to moze byc wina jakiegoś wtrysku?:>....czy dolanie dodatku z Castrola TDA moze w czymś pomóc?:> dzieki za sugestie:) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem to samo,na początku rano przy odpalaniu delikatnie trzęsło autkiem...

to trwało przez długi okres, aż przy odpalaniu zaczęło delikatnie dymić na niebiesko...

diagnoza: do wymiany 2 wtryski!

proponuje sprawdzić na kompie!

 

a dodam jeszcze, że ja również tydzień przed tym wywaliłem DPF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde;/ to nieciekawie...ale jeszcze spróbuje wymienić filtr powietrza i odme...a jak nie to zajrze we wtryski. Aczkolwiek są suche nie leja nic itp...okaże sie. Na kompie wyjdzie który itp tak? Droga przyjemność?Duzo roboty?...trzeba po wlożeniu nowych je programować czy cos...?:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego ja miałem to samo,na początku rano przy odpalaniu delikatnie trzęsło autkiem...

to trwało przez długi okres, aż przy odpalaniu zaczęło delikatnie dymić na niebiesko...

diagnoza: do wymiany 2 wtryski!

proponuje sprawdzić na kompie!

 

a dodam jeszcze, że ja również tydzień przed tym wywaliłem DPF :)

 

To się ciesz że wywaliłeś DPF bo dzięki temu mogłeś zobaczyć że jest coś nie tak. DPF maskuje różnego typu usterki powodujące dymienie i przez to też szybciej sie zapycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, odświeżam temat, jestem po wymianie filtra powietrza oraz odmy silnika, wiec sprawa wyglądała tak, że niebieski dymek spowodowany był tym że odma musiała byc ze 3 lata nie wymianiana i była nieszczelna, mało tego brakowało oringu, który był w zestawie z nową domą, narazie wszystko jest ok, odpalam bryke i nic sie nie dzieje...wygląa na to ze prolem rozwiązany:) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.