Skocz do zawartości

Z3 bez klimy - warto?


vitia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!

 

Mam na imię Przemek i noszę się z zamiarem zakupu Z3 roadster. Znalazłem interesujący egzemplarz (3.0), odpowiada mi stan techniczny, kolor, cena oraz wyposażenie z wyjątkiem... braku klimatyzacji. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że samochód z topowym jak na tamte lata silnikiem (oczywiście z wyjątkiem M) nie będzie wyposażony w ten dodatek.

 

Moje pytanie: czy brak klimatyzacji jest odczuwalny w takim samochodzie? Samochód ma być używany raczej okazyjnie, posiadam jeszcze 2 samochody którymi jeżdżę na codzień. Zdaję sobie sprawę, że jest to samochód z otwartym dachem, ale może występują sytuację, że klima się jednak przydaje (np. upał wkorku, parowanie szyb itp.)? Czy często mają miejsce takie sytuacje? Czy warto się interesować tym egzemplarzem, czy jednak lepiej poszukać czegoś z klimą?

 

Nie chciałbym, aby brak klimy popsuł mi przyjemność z jazdy autem, które chcę kupić właśnie do czerpania radości z jazdy. A może ktoś zakładał do swojego Z3 klimatyzację? Jaki jest koszt takiej usługi z częściami?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

No więc ja posiadam zetke bez klimy. Na początku mi to nie przeszkadzało i w sumie ... mam mieszane uczucia. Przeważnie jeżdżę w trasy więc auto cały czas sie porusza (no prawie :D ) wtedy też jest super :] nawet jak jest dość upalnie. Jednak już kilka razy miałem sytuację, że zostałem zmuszony do jazdy w korku w upale 30'C... pamietam, że wyklinałem wszystko dookoła. Czułem się jak jajko sadzone... no a dodam, że mam beżową skórę i ona tak bardzo sie nie nagrzewa jak czarna, która jest jakby nie patrzeć najbardziej popularna. Moim zdaniem jeśli będziesz głównie jeździł po mieście i często stał w korkach w upałach... to lepiej poszukać wersji z klimatyzacją. To jest jedyny minus braku klimy. Parowanie szyb czy coś w tym stylu u mnie w ogóle nie występuje.

Mam nadzieję, że chociaż trochę Ci pomogłem moimi spostrzeżeniami.

Życzę udanego zakupu i... radości z jazdy bo ja osobiście nie jeździłem autem, które dawałoby mi większą frajdę :]

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z3 3 lata, klimy do tej pory uzywalem chyba 3 albo 4 razy i to na ogol "z ciekawosci". Wniosek wyciagnij sam.

 

Jak szyby paruja to sie wlacza ogrzewanie a nie klime ;).

 

Nawet jak wlaczysz klime to i tak tylek sie poci na skorzanym fotelu stojac z otwartym dachem w korku...a to jest chyba glowna bolaczka.

 

Jakbym mial kupowac nowe Z3 to podejrzewam ze pewnie tez bym sobie klimy nie zamowil.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi.

 

Konkretnie chodzi mi o ten samochód : http://otomoto.pl/bmw-z3-C18390703.html

 

Może ktoś go oglądał lub wie coś na jego temat? W ogłoszniu nie ma info, że w cenie jest również oryginalny Hardtop.

 

A czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa założenia klimatyzacji, gdybym w przyszłości "nagłą potrzebę" posiadania klimy?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Piotres masz rację, ale w korku jeśli widzisz, że chwilę postoisz to zakładasz dach, zapodajesz klime i jest cacy.

Ja nie mam klimy i tak jak mówie mi to nie przeszkadza bo głównie jeżdże poza korkami.

 

Zawsze możesz zamontować wentylatorek :D buch zasilanie do zapalniczki i prawie jak klima :D

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to z zewnątrz jakiaś dziwna ta zeta. Środek ciekawy ;] beżowy jak u mnie, ale ma więcej wstawek czarnych no i mniej drewna. Fajnie wygląda konsola środkowa ;] poliftowa beżowa :D

 

Byłeś oglądać ?

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na odwrot - srodek dziwny - pierwszy raz widze polifta z cala bezowa decha :mrgreen: .

 

Co jest dziwnego wg mnie:

-nie widze zadnej naklejki w komorze silnika ani na przednim pasie - albo mam kiepski wzrok albo cala komora malowana

-zderzak przedni nie spasowany

-dziwnie naklejona naklejka na felcu drzwi kierowcy

-brak loga Z3 - klapa malowana (przod+ tyl malowany- moje domysly i tylko domysly) ? bo nie sadze zeby ktos 4fun z3 zrywal a 3.0i zostawial ...jak juz to na odwrot :mrgreen: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trafne spostrzeżenia. No... mi we wnętrzu się nie podoba kiera, reszta jak dla mnie fajna :] pewnie dlatego, że ja mam kupe drewna które w sumie mnie już denerwuje.

 

Znaczek Z3 mógł być skradziony np. :D

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dolozenia klimy to nie wiem czy wszystkie czesci od klimy sa takie same w Z3 jak w E36 ...jesli tak to byli tacy do dokladali klime do E36 za mniej jak 1000zl (montaz samodzielny) w 100% na org. ale uzywanych czesciach.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=97242&p=1155504#p1155504

 

Troche bez sensu pytac sie o to samo na 2 forach, na bmw-sport raczej nie jest duzo Z3 Roadsterow :wink: .

 

Podsumowujac : ja brakiem klimy bym sie WOGOLE nie przejmowal.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją 2 dni temu.

 

Piotres, trafne spostrzeżenia :D

 

Stan wydaje się niezły, prawdopodobnie uderzona niegroźnie z przodu, dlatego pas przedni malowany - podłużnice raczej całe. Tylna klapa chyba nie była malowana, więc nie wiem, czemu nie ma oznaczenia Z3, też mnie to zdziwiło.

 

Silnik raczej ok, co do przebiegu to mam jakieś wątpliwości, ale raczej nie ma dużo więcej, nawet jeśli jest cofnięty licznik. Razem ze znajomymi kupiliśmy przez ostatni rok kilka e36, głównie z m52, więc mamy jakieś pojęcie, niestety nie znam niuansów dotyczących Z3.

 

Jeśli chodzi o kolor deski i wnętrza to wszystko zgadza się z VINem, widocznie mało popularne zestawienie, wyposażenie również się zgadza.

 

-dziwnie naklejona naklejka na felcu drzwi kierowcy

 

Mógłbyś sprecyzować o co dokładnie chodzi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naklejka jest tak naklejona ze nie zachodzi na ta "wypuklosc" na zamek. Jest na plaskim. I jest tylko 1 naklejka. Ja tam widze 2.

Ale moze po lifcie to robili inaczej.

 

Chyba nie tylko pas ale i kielichy malowane ? Bo nie widze np. naklejki z kolorem.

 

Wlasnie mialem pisac ze kierownica troche sie zbyt swieci jak na 80tys.km ale w sumie mogli ja popsikac jakims "cocpit sprayem" . Ale z tego widze skora jest juz mocno wygladzona, nie mniej jednak mysle ze jak przemnozysz przebieg x2 to wyjdzie cos kolo realnego, wiec tragedii raczej nie ma :) . Fotel chyba z boku nie byl starty, prawda ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta naklejka też jest jedna i również jak u Piotresa jest na płaskim. Naklejka na kielichu... ona mogła zostać zgubiony prawda ? wiadomo, że to mało prawdopodobne, ale mogło być tak - odpadła. Ja swoją przez przypadek trochę odkleiłem i teraz jeden koniec odstaje lekko.

Skóra w sumie nie wygląda na bardzo zużytą, gładka może być po poprzedni właściciel o nią po prostu nie dbał... chociaż takiego foto nie można traktować całkiem na poważnie bo nie jest jakościowo dobre

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka jest raczej przyklejona fabrycznie - dość dobrze się jej przyjrzałem, ta druga naklejka jest z jakiegoś serwisu niemieckiego.

 

Naklejka z kolorem jest, ale z boku - może poliftowe tak miały? Bo w innej, którą oglądałem było tak samo.

 

Fotel kierowcy nie jest przetarty, myślę dokładnie tak jak Ty jeśli chodzi o przebieg.

 

Koła raczej do wymiany, mimo że opony w bardzo dobrym stanie (4x P Zero Rosso), ale rozmiar nie ten - koła są chyba za duże bo są lekko przetarte przednie nadkola - chyba jest 255/40/18. Poza tym stylistyka felg według mnie nie pasuje do Z3, Bardziej bym tu widział oryginały Z-star lub szprychowe, ale to niewielki problem raczej :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgami to sie nie przejmuj, je mozna zmieniac jak rekawiczki ;) . Rozmiar nie pasuje ani do przodu ani do tylu, powinno byc 225/40/18 na przodzie i 255/35/18 na tyle. Lub 225/40/18 x4.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info daje rozkodowanie VINu:

 

Chassis number LJ27750

Vehicle code CN51

Series Z3

Model Z3 3.0i

Body type roadster

Catalog model ECE

Production date 2001 / 10

Engine M54

Transmission Unknown

Steering Left

Catalyzer YES

 

Kolor: Oxfordgruen 2 metallic

Tapicerka: Leder classic/sandbeige (r7sn)

 

Wyposażenie:

 

S210A DSC

S243A poduszka pasażera

S260A boczne poduszki

S388A dach czarny

S423A dywaniki podłogowe Velours

S428A trójkąt i apteczka

S441A pakiet dla palących

S494A podgrzewane siedzenia przód

S668A radio BMW Reverse RDS - nie ma go już ;)

L801A wersja na rynek niemiecki

S818A główny wyłącznik akumulatora

S863A spis dealerów

S879A instrukcja obsługi

S925A ochronny pakiet wysyłkowy

S982A Hardtop w kolorze nadwozia

 

Wyposażenie seryjne:

 

S209A Szpera 25% - na tym mi BARDZO zależało :8)

S255A kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S287A BMW alloy wheels star spoke 64

S345A wyposażenie wewn. Chrome Line

S520A lampy przeciwmgłowe

S548A licznik kilometrów

S851A wersja jęz. niemiecki

 

 

Trochę to trwało, ale musiałem wszystko przepisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles zrobic skana i wrzucic na imageshack ;)

 

Szpere masz w prawie kazdej jesli nie kazdej Z3. Ja jeszcze nie slyszalem o Z3 bez szpery.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam Piotres... w upale jak stoisz z dachem złożonym i włączysz klime to... daje to coś ?

 

Nie robie tego nigdy. Sam nie wiem dlaczego, jakos tak po prostu nie lubie klimy.

 

Ale nie sadze ze to cos da, przeciez i tak zimne powietrze odrazu wywieje do atmosfery.

 

A plecy i du.a jak sie poca tak sie poca co bys nie robil ;).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie :]

Kolor jednak inny :] ja mam niemetalik :D

 

Piotres no masz rację. Raczej nic nie da klima z dachem otwartym.

Ja nie jestem zwolennikiem klimy również :D no ale jednak po tych korkach w tamtym roku przy 30'C ... ogólnie wszystko na sobie co miałem było wtedy mokre.

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zgodze sie.

Jezdze ze złozonym dachem i właczoną klimą - wg mnie daje to sporo w kwestii komfortu. Zwłaszcza w Warszawskich koreczkach. Bez klimy, powietrze nawiewajace jest za ciepłe.

Do tego mata chłodząca pod plecy i siedzenie - moze mniej wygodne do siedzenia (idzie sie przyzwyczaic) ale plecy suche :lol: .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisałem :] jak sie jezdzi duzo w korkach to klima podstawa.

Ja mam zetke 2,5 roku i w sumie w korkach stałem 3 razy :] tak więc u mnie nie trzeba az tak bardzo klimy

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.