Skocz do zawartości

316i N42B18 przerywa


kitketos

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kolejny problem z moim N42, sytuacja wygląda naspępująco...

 

Przyśpieszam i nagle auto docina dosłownie na 2 sekundy, w tym momencie jak je odcina to zapala się kontrolka alternatora. Odcięcie mija i auto działa normalnie... Nie zapalają się żadne inne kotrolki typu check engine czy eml... Problem wystąpił dopiero 4 razy... ale wole dmuchać na zimne... macie jakieś typy tej usterki?

 

Pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim n42 takie objawy były przy wadliwie działającej cewce - nie zapalały się jednak wtedy żadne kontrolki.

Inną sprawą jest bardzo wrażliwy na wstrząsy sterownik główny ( komputer ).Wtedy dzieją się "przedziwne " sprawy.Wymieniałem z tego powodu kompa w zeszłym roku.Teraz też są jakieś z nim jaja viewtopic.php?f=69&t=154968.W przyszłym tygodniu jadę do fachowca - jak co to napiszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy zapalała sie kontrolka alternatora? dziś np nagle zaświeciła się trakcjia+ręczny i za chwile zagasła... Dodam że auto ma 104tyś przelotu, pochodzi z pewnego źródła i nigdy nie sprawiał problemów... Cewki nigdy nie były ruszane, świece wyglądają dobrze...

 

Jakieś jeszcze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolego miałem to samo kiedyś w kompakcie n42b18 wiele rzeczy wymieniłem okazało się że przyczyną był czujnik położenia wału korbowego do jego wymiany trzeba zdjąć kolektor ssący

początkowe objawy jakby silnik na chwilkę zgasł i zaświecała się kontrolka aku i jechał dalej potem już tylko gorzej do całkowitego zatrzymania i niemożności odpalenia

napisz jak wymienisz czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.