Skocz do zawartości

[e46] Montaż nowych głośników w fabrycznych miejscach.


M.S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli chciałbym zmienić swoje car audio z fabrycznego, na coś co ma miękki i dynamiczny basik, wysokie tony i daje się słuchać podczas jazdy.

Moją kombinacją będzie:

przód:PowerBass S-6C <--zmienione z Helixów B 62C

tył: Signat H16

wzmacniacz: Clarion APA4360

 

CO do tego zestawu to jestem pewien, ale mam pytanie czy głośniki zmieszczą się w fabrycznych otworach?

Wszystkie mają 165mm, 61mm głębokości montażowej oraz wiele kombinacji, jeżeli chodzi o mocowanie.

Nie znam tylko rozmiarów tweeterów :/

 

Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat ?

Edytowane przez M.S.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tylu bedziesz potrzebowac dystanse (jesli mowa o instalacji w polce).Z przodu nie ma problemu, a tweetery to chyba 2.5 albo 1.5 cala

 

Poszperałem trochę i wiem, że tweetery mają 25mm. Wejdą bez przeróbek ? :mrgreen:

Tak, głośniki z tyłu mają pójść w półkę.

A co do dystansów, to lepiej kupić gotowe, czy podjechać do zakładu car audio aby mi wykonali z mdf ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dystanse zrobili na miejscu z mdf-u.Czekalem pol godznki i zaplacilem 25 zl.Pewnie mozna z allegro kupic taniej ale przynajmniej nie czekalem na wysylke.A jesli chodzi o dystanse-nie mam pojecia,ja mam fabryczne,nic nie zmienialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, niby w temacie nic fizycznie się nie ruszyło do przodu (miałem inne wydatki :roll: ), ale chciałbym już poukładać w głowie i skupić się na szukaniu konkretnych elementów.

Jedziemy, więc głośniki i wzmacniacz mamy. Drzwi wygłuszę matą dekarską i do tego mam pytanie:

Ściągnąć fabryczną matę na drzwiach ? Mam taki dylemat aby mi nic nie ciekło do środka i nie było innych problemów :evil: więc może wystarczy jak obkleję matą same boczki (tapicerka)? Wiem, że za głośnikami trzeba dać "coś" co zabsorbuje falę akustyczną.

 

A teraz najważniejsze. Nie mogę się zdecydować nad jednostką centralną

-Dynavin- niby kombajn multimedialny, ale jak z jakością dźwięku? Nie będzie kiła ?

-Alpine CDA-117ri- jest opcja aby wycentrować radio (u mnie symetria jest podstawą estetyki ;) ) i właśnie nie wiem czy się nie skusić nad tą jednostką Alpine. Gdyby się zdecydował, to dokupiłbym do niej procesor Imprint oraz kalibrator. Tylko teraz zagwostka, czy procesor+wzmacniacz nie będą się ze sobą kłócić ? Czy nie będzie przerostu formy nad treścią?

 

Pierwotnie miało być tak:

system 2+1, tzn. przód odseparowany i tył jako subwoofer. Za subwoofer mają robić Signaty i na wzmacniaczu na ich kanale będzie włączony filtr dolnoprzepustowy (oczywiście odpowiednio dostrojony), a przednie mają być puszczone przez górnoprzepustowy. I to wszystko ma być podłączone pod Dynavin.

 

No, ale cały czas myślę czy Dynavin czy CDA-117ri+Imprint.

 

Ktoś ma coś do powiedzenia w tej kwestii :mrgreen: ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to widziałem :mrgreen:

Widać tu jak obłożyli boczki jakimś materiałem i nie wiem czy właśnie nie zostawić fabrycznej okleiny na drzwiach, a matę dekarską położyć na te boczki :think:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tych zdjęciach są trzy warstwy wygłuszenia?

Pierwsza na zewnętrznej blasze, druga na wewnętrznej a trzecia przymocowana do tapicerki?

Czy można sobie odpuścić tą zewnętrzną? Wygląda to na mnóstwo pracy żeby tam pozapychać maty :/

Czy oryginalną piankę zawsze się wyrzuca?

A może ktoś ma fotorelacje z wygłuszania drzwi tylko w wersji light :roll:

Edytowane przez juki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na zdjęciach w tym linku widać, że na drzwiach jest mata dekarska, a na tapicerce mata app/boll.

 

Faktycznie, wewnątrz korpusu drzwi też jest wygłuszenie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem Panowie gdzie Wy tam widzicie mate dekarską i mate APP/ Boll bo ja tam na drzwiach widze materialy dedykowane do CA firmy GMS. Na drzwiach na tej najbardziej zewn. maty GMS z aluminium na wierzchu i butylem pod spodem a na tapicerke jest wrzucona pianka prawdopodobnie model 02 lub 022.

I tak nie ma czegos takiego jak wersja light drzwi, sa albo dobrze zrobione drzwi albo zle. Dobrze to znaczy blacha najbardziej na zewn usztywniona matami z alu, pozniej blacha ta wewn. (co dotyka tapicerki), na wieksze otwory dac albo wycieta blache 2mm na zakrycie tych otworów albo chociaz plaskowniki aby zmniejszyc duze otwory a pozniej na wewn blache polozyc mate w celu usztywnienia konstrukcji. Na tapiecerke mozna polozyc pianke aby lepiej wytlumic i zeby nie wpadała w rezonans.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną wątpliwość.

Aby wzmacniacz nie rozładowywał akumulatora, pod który będzie podłączony, musi być sterowany (włączenie/wyłączenie)

http://www.work4web.hu/pic/hirek/1329/clarion_apa4360_4.jpg

 

Na wejściach mamy oznaczenie "remote" co pewnie za to odpowiada. Czy mam rację?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor imprint to naprawdę przeciętny wynalazek. Jeśli chcesz odtwarzacz z procesorem to proponuję Ci poszukać 9835 9887 7998 9833 9853. A ramkę ( koszem) centrującą kupisz w ASO o ile pamietam ok 250zł. U mnie tak to wygląda

 

http://img824.imageshack.us/img824/9018/img20110809001.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=206253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor imprint to naprawdę przeciętny wynalazek. Jeśli chcesz odtwarzacz z procesorem to proponuję Ci poszukać 9835 9887 7998 9833 9853. A ramkę ( koszem) centrującą kupisz w ASO o ile pamietam ok 250zł.

 

Szczerze mówiąc, staram się stronić od używanej elektroniki, ale te modele co podałeś to klasyka, lecz z zakupem używki to loteria. Chyba nówkę można kupić tylko CDA-9855 i CDA-9887 (ten ostatni ma wbudowany procesor BassEngine Pro). Myślisz, że te modele z Imprintem będą lepsze niż CDA-117ri ?

Jeżeli chodzi o procesor, to wiem że najwyższych lotów nie jest. Nie można tego porównywać z PXA-H701, a co do PXA-H800 nie miałem porównania i jest świeża rzecz.

 

Co do ramki, to właśnie ją miałem na myśli. Musiałeś piłować ten plastik po prawej aby wycentrować kieszeń? Czy tylko ogranicza się to do kupna ramki?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka wchodzi plug & play.

 

H700/701 to najbardziej komfortowe rozwiązanie, na które de facto sam się zdecydowałem, dojrzałe brzmienie + masa możliwości zarówno 2 i 3 way w systemie aktywnym. Generalnie kupujesz taki procek i masz spokój "na zawsze". Gdybym jednak miał zdecydować się na wbudowanego procka i odtwarzacz Alpine to szukałbym 9835, miałem w poprzednim aucie, fenomenalne radio. Można znaleźć zadbany egzemplarz ale i cena jest odpowiednia. 9855 brzmieniowo już odstaje, wolałbym 9833, jesli chodzi o 9887 to miałem okazję tylko raz słuchać, funkcyjnie jest ok ale za krótko sie bawiłem żeby stawiać opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak masz podłączony ten procesor ? Z jednostki sterującej sygnał idzie po Ai-Net i z procesora jest rozdzielany na głośniki?

Gdzie umiejscowiłeś panel sterujący (ten co wygląda jak radio)?

Z jednej strony pxa-h100 ma ta zaletę, że jest mały i można go wszędzie umiejscowić.

Szkoda, że nie robią już CDA-9835r, tak bym miał sprawę ułatwioną.

 

Jakie jeszcze radia i procesory możecie polecić ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest umiejscowiony w bagażniku, razem ze wzmacniaczami, zabudowa nad kołem zapasowym ( jak znajde chwilę i chcesz to wrzucę Ci fotkę).

 

Procesor jest podłączony do odtwarzacza a postaci stacji medialnej, dzięki której mam dostępne wszystkie funkcje procesora na ekranie, posiadam RUXa ale nie mam potrzeby z niego korzystać. Sterowanie jest po Ainet ale sygnał ze stacji medialnej jest wysyłany do procesora kablem optycznym.7

 

Generalnie nie chciałem stacji, bo nigdy nie podobały mi się "wyjeżdzane ekrany" w tym przypadku górę wzieła praktyka, bo w jednym urządzeniu mam

 

- wyjście optyczne do proca

- możliwość zestrojenia z pozycji stacji bez konieczności używania Ruxa

- ainet do sterowania + FM

- wygodną współpracę z Bluetooth Alpine

 

 

Widziałem na allegro 701 + rux za chyba 1600zł, cena super biorąc pod uwagę że nowego już nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest umiejscowiony w bagażniku, razem ze wzmacniaczami, zabudowa nad kołem zapasowym ( jak znajde chwilę i chcesz to wrzucę Ci fotkę).

 

Poproszę.

Widzę, że największym problemem u mnie będzie radio :/

A czy CDA-9835r ma możliwość sterowania z kiery? No to niestety jest dla mnie też ważne.

 

A czy jest sens kupowanie CDA-9887r? Skoro mam zamiar i tak mieć procesor, to nie lepiej kupić trochę tańsze z przedziału CDA-9880 , CDA-9881r, CDA-9886r?

Czy procesor PXA-H701 do działania potrzebuje radia ze złączem Ai-Net?

 

Co do wycentrowanego radia, to za kupiłeś samą ramkę czy razem ze stelażem ?

 

Już mam mętlik w głowie, jeżeli chodzi o radia i procesor :/ może poszukać czegoś clariona lub pioneera ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że mam moduł ze sterowaniem w kierownicy, stacja medialna + większość nowych odtwarzaczy ma taką możliwość ale trzeba to dokładnie sprawdzić.

 

Źródło jest ważne, musisz określić swoje oczekiwania co do brzmienia, rodzaj muzyki itd. Jeśli zależy Ci na pełnej kontroli zwrotnic + opóźnieniach czasowych to procesor jest niezbędny. Ja jestem od kilku lat fanem systemów aktywnych, bo uważam że dają najwięcej możliwości oszukania ucha w nieakustycznym pudle jakim jest samochód, co nie zmienia faktu że dobry pasywny system cięć bije aktywkę na głowę, ale to juz kwestia przestrzeni sceny, ilości powietrza w muzyce i głębi.

 

Co do odtwarzacza to 9887 nie będzie złym wyborem, model w miarę nowy, obsłuży kierownice oraz bluetooth + ma wbudowanego procka (chyba pełnego), na tym bym się skupił. Ten procek zewnętrzny h100 to taki gadżet o ile pamietam z systemem kalibracyjnym...ale system stroi się przecież nocami i dniami kilka tygodni na ucho a nie za pomocą mikrofonu i elektroniki. Mimo wszystko, szukałbym 9835r ma wsio co trzeba, gra świetnie, wygląda świetnie.

 

Jeśli Clarion to 958 - świetne i brzydkie radio :) Pionner p88rs jest ok.

 

H700/701 jak i h400 h650 potrzebują magistrali Ainet do sterowania procesorem, oraz przysyłu analogowego ( radio FM ), oczywiscie CD tez pojdzie ale to już nie to, stad w moim przypadku połączeniem światłem, co daje czysty sygnał, który obrabia sobie procesor.

 

Ramkę kupowałem razem z koszem, to jest komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja słucham każdego rodzaju muzyki, od elektroniki po rock przez pop soul i jakieś spokojne kawałki.

Zakup pxa-h100 został już odrzucony ;)

Dorwałem instrukcję do pxa-h701 i jest opcja podłączenia go pod radio bez Ai-Net, ale niestety wtedy możliwości tego procesora są okrojone.

Dlaczego oto pytam? Otóż wydaje mi się, że nie ma chyba sensu kupować jakiegoś napakowanego radia (no ale nie mówimy też o badziewiach) skoro i tak wszystko pójdzie przez wzmacniacz i procesor. A zauważmy, że rzeczy takie jak tuner, czytnik CD i inne elementy muszą się zmieścić w 1DIN co niestety narzuca na nie warunki geometryczne oraz termiczne często kosztem jakości. Wiem, że radio jest bardzo ważne, ale ono akurat w tym wypadku będzie traktowane jako odbiór sygnały, obróbka będzie później.

 

No a co do Clariona, to byłby o niebo lepszy gdyby był czarny :P

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sobie wyobrażam możliwość używania H700/701 bez Ainet, przecież to Ainet wzbudza procesor i tylko dzieki niemu można nim sterować. Można się obejść bez optyka, ale nie bez Ainet. Ahh no chyba że przez RCA...ale umówmy się to bez sensu :) To jak podłączanie wzmacniacza prze HI Input.

 

Jeśli decydujesz sie na h700/701 to racja, radio byle jakie....ale :) Niestety Alpine tak na ręke nie idzie i jeśli chcesz radio z Ainet i optykiem to masz niewielki wybór. 7939 7944 7998 jakieś DVD 1din + większość stacji medialnych 1din i 2 din. Stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na IVA-d105r + H700.

 

Chyba ze satysfakcjonuje Cie analogowe brzmienie przez Ainet, wtedy optyk odpada....ale to przerost formy nad treścią.

 

Jest trzecia wersja, radio z Ainet + proc + zmieniarka z wyjsciem optycznym, ale uważam że mało wygodne rozwiązanie.

 

Reasumując, najprościej bedzie kupić radio z wbudowanym prockiem :)

 

Jaka jest reszta sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na pierwszej stronie, tzn.

wzmacniacz: Clarion APA4360

głośniki: Powerbass s-6c

i kolega kwiatus nastręczył mnie na Fosgate Rockford Punch P1s410, który będzie w otworze na narty skierowany bezpośrednio do kabiny.

 

Ahh no chyba że przez RCA...ale umówmy się to bez sensu :)

 

Tak właśnie pisali. Trzeba się zaopatrzyć w przejściówkę, ale procesor jest wtedy "okrojony".

Co do Ai-Netu to mają to modele CDA-9884/6/7r, no i te co wcześniej wypisałeś.

Szkoda, że CDE-9880r nie ma tego łącza :/

Chyba, że pójdziemy w klasykę--> CDA-9812 :mrgreen:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia typu 9833 9853 9813 9815 mozna mieć za ok 500zł. Myśle ze to nie jest wygórowana kasa aby przetestować i ocenić samemu. Myśle że odsprzedaż bez straty.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż zarówno głośniki jak i wzmacniacz są z budżetowej ligi, i braki będą szybko wychodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia jest fakt, iż zarówno głośniki jak i wzmacniacz są z budżetowej ligi, i braki będą szybko wychodziły...

 

No, ale fatalne to one chyba nie są ? Stosunek cena/jakość zachowana jest na dobrym poziomie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.