Skocz do zawartości

e39 - oświetlenie bagażnika - sedan


dajan

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze przy takim pytaniu pisza i daja fotkę uszkodzonych kabli na łączeniu klapy z budą

lub radza sprawdzić centralny zamek klapy bo w nim wyłącznik

no i znowu mnie BeeMa zaskoczyła bo kabelki w idealnym stanie

silniczek centralnego też działa

kluczem mechanicznie też moga bagażnik otworzyć

a przestało działać oświetlenie bagażnika

nawet jakbym przeoczył pęknięty drut od lampki na klapie to powinno świecić światełko pod trzecim stopem

oczywiście oświetlenie wnętrza działa idealnie

ma ktoś jakiś pomysł co z tym robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spróbuj tak. Sprawdź kostkę przy lampce,ale oddzielnie masę i oddzielnie zasilanie(miałem już w rękach lampki które miały upalone blaszki a wyglądały na zdrowe),potem jeśli się okaże,że prąd nie dochodzi prześledź wiązkę od klapy,ale zacznij od miejsca gdzie wchodzi z klapy do karoserii i dalej ponieważ pod tapicerką bagażnika wiązka przechodzi przez próg w karoserii i tam też mogła się uszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spróbuj tak. Sprawdź kostkę przy lampce,ale oddzielnie masę i oddzielnie zasilanie(miałem już w rękach lampki które miały upalone blaszki a wyglądały na zdrowe),potem jeśli się okaże,że prąd nie dochodzi prześledź wiązkę od klapy,ale zacznij od miejsca gdzie wchodzi z klapy do karoserii i dalej ponieważ pod tapicerką bagażnika wiązka przechodzi przez próg w karoserii i tam też mogła się uszkodzić.

jako że mam zamiast lampki tej pod trzecim stopem neonówkę to sprawdzałem prąd całkowicie poza wtyczką czyli w miejscu lutowania kabli z neonówki z kabelkami do wtyczki -- prądu nie ma a miejsce to jest poza miejscem ruchomym czyli wchodzącym do klapy

moduł komfortu też raczej odpada bo pozostałe jego funkcje działają więc czemu by miało paść akurat światełko które daje najmniejsze obciążenie dla modułu

kurcze takie kilkunasto letnie BMW to tragedia nie auto ... dwa tygodnie jak wymianiłem sprężynę tylnego zawieszenia - auto stało równo a mimo to faktycznie sprężyna była pęknięta dwa zwoje od końca ... jakby nie przegląd i sprawdzenie amortyzatorów to bym o tym nie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisząc o sprawdzeniu wiązki miałem na myśli to,że mógł uszkodzić się kabel od włącznika który biegnie od zamka przez klapę,peszel łączący z karoserią i potem przechodzi przez otwór w głębi bagażnika do kostki.Piszę o tym bo miałem przyjemność to naprawiać u kolegi z tym że jemu nie chodziło otwierane klapy bo kabel zrobił zware na tym progu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisząc o sprawdzeniu wiązki miałem na myśli to,że mógł uszkodzić się kabel od włącznika który biegnie od zamka przez klapę,peszel łączący z karoserią i potem przechodzi przez otwór w głębi bagażnika do kostki.Piszę o tym bo miałem przyjemność to naprawiać u kolegi z tym że jemu nie chodziło otwierane klapy bo kabel zrobił zware na tym progu.

no właśnie chyba jedynie ten kabelek dający sygnał pozostanie mi poszukać i dokładnie sprawdzić

dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

z bagażnikiem nic nie udało się mi zrobić ale jadąc wczoraj do Poznania potrzebowałem oświecić lampki do czytania mapy (te soczewki) i okazuje się że też nie świecą ...

może ma ktoś na to jakiś pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i naprawiłem !!!

metodą macania kabla centymetr po centymetrze doszłem od lampki w bagażniku aż do miejsca podłogi gdzie pasażer trzyma prawą nogę (podłoga nie słupek)

pod dywanikem jest plastik przy progu a pod nim główne listwy rozdzielające prąd na całe auto

wiem że rozdielają prąd na całe auto bo ugnite były kable z oświetlenia bagażnika i z tej samej złaczki kabel idzie do lampek nad lusterkiem - tych soczewek do oświetlania mapy (jupiterki)

swoją drogą to fajne rozwiązanie że kabel zamiast do góry idzie pierw pod podłogę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły czad Dajan dobrze ze doszedłeś i podpowiedziałeś na przyszłość :shock: No niezle..POzdr i dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.