Skocz do zawartości

świece do m70


kudlatye32

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie możesz koledze pisać takich rzeczy, jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia. Swego czasu, kiedy Bosch przestał robić świece dedykowane w Niemczech były petycje, żeby wznowił. Ten silnik chodził najrówniej tylko na tych jednych świecach, to co jest zamiennikiem jest tragedią, sprawdzałem u siebie, nie ważne co pisze Intercars, czy inny katalog. Próbowałem nawet Beru i ilość wypadających zapłonów była nieprawdopodobna. Najbardziej płynna praca silnika jest osiągalna obecnie na tych świecach NGK jakie napisałem. Wieloelektrodowe się nie nadają wogóle, temat wielokrotnie poruszany na niemieckim i amerykańskim forum BMW.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie możesz koledze pisać takich rzeczy, jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia. Swego czasu, kiedy Bosch przestał robić świece dedykowane w Niemczech były petycje, żeby wznowił. Ten silnik chodził najrówniej tylko na tych jednych świecach, to co jest zamiennikiem jest tragedią, sprawdzałem u siebie, nie ważne co pisze Intercars, czy inny katalog. Próbowałem nawet Beru i ilość wypadających zapłonów była nieprawdopodobna. Najbardziej płynna praca silnika jest osiągalna obecnie na tych świecach NGK jakie napisałem. Wieloelektrodowe się nie nadają wogóle, temat wielokrotnie poruszany na niemieckim i amerykańskim forum BMW.

 

dzieki ttrol , takich odpowiedzi spodziewałem sie tylko po tobie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sam to przerabiałem te świece są dostępne w każdym serwisie bosch koszt to 17,50 za sztuke x 12 ale czego sie nie robi dla v12 po wymianie chodził przede wszystkim równiej 2 złote stało na plastiku miedzy kolektorami dolotowymi podczas rozruchu silnika i sie nie wywruciło to był typowy akcent v12 filmik niestety telefonem http://www.youtube.com/watch?v=HhwpRlumGtM dla zainteresowanych pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mówisz o zamiennikach oryginalnych Bosch F8LCR, które się nazywają FR8LC i nie są ich odpowiednikami, niestety tak jest w katalogach Boscha. Oba te typy prowadzą do jednego numeru, mają tą samą ciepłotę, gwint i średnicę złącza, ale inną rezystancję. Oryginalne świece F8LCR są tylko w ASO, koszt w Łodzi to 42 PLN za sztukę, podczas gdy za NGK płaciłem 8 PLN.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.