Skocz do zawartości

bordmonitor 4:3


tomkot

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zamontować w aucie bordmonitor 4:3, a dokładniej mówiąc coś takiego:

http://img863.imageshack.us/img863/3638/bmon.jpg

I w związku z tym mam kilka pytań i liczę że ktoś mi pomoże w tym temacie :cool2:

 

Po pierwsze - czy mając zwykłe radio z wyświetlaczem typu MID - i w jego miejsce montując tylko ten sprzęt czy coś bedzie wogóle działać :?: i jeśli tak to co :?: ( magnetofon :?: radio :?: wyświetlacz komputera :?: )

Po drugie - w przypadku całkowicie negatywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie - to co jeszcze muszę zakupić by ten sprzęt działał :?:

Po trzecie - czy jeśli będę musiał coś dokupić to jak jest z montażem dodatkowych elementów :?: jest sporo z tym roboty :?:

Edytowane przez tomkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy o tym było......

Aby zadziałało potrzeba: monitor,wiązka nawi,czytnik nawi,tuner radiowy,antenę nawi i cały dzień roboty.

W takim razie przepraszam, ale niezależnie od tego ciągnąc temat dalej, czyli zamontowanie samego monitora zupełnie nic nie daje :?: i nic nie będzie działać :?:

 

Chcę to ostatecznie wyjaśnić gdyż gościu z alledrogo twierdzi że montując sam bordmonitor będę mieć info z komputera oraz działającego kaseciaka :oops:

Edytowane przez tomkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie będzie działać na 100%.
Dzięki za info :cool2:

 

A czy można zamontować coś na początek by działały funkcję komputera oraz radio lub kaseciak :?: by z czasem dołożyć resztę :?:

 

I czy taka zmiana radia zwykłego na bordmonitor to coś skomplikowanego i wymaga zmian w komputerze :?: czy raczej jest to prosty zabieg polegający na montażu i po sprawie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W sumie dość prosty ale aby działał komputer pokładowy na ekranie nawgacji trzeba zmienić jeszcze licznik.

Minimum aby wyświetlało i grało to monitor,wiązka,tuner radiowy i czytnik nawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam jesli ktoś jest zainteresowany zakupem nawigacji do e 53 tzw.kombajn multimedialny z mapą europy igo 8 mogę dać namiary wlaśnie kupilem to radyjko ma po prostu wszystko co oferuje technika jestem bardzo zadowolony . możemy pogadac skeype( zbyszko 833) wieczorem pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To już lepiej zamiast tego Chińczyka kupić nawi na szybę.Są bardzo awaryjne a mój kolega który to coś posiadał twierdzi wręcz że to kompletny szmelc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier miał ten sam przypadek tylko że w E39 ALPINE.

5tka była z mid i chciał mieć dużą navi. Kupił, pojechał do gościa co robi elektronikę w BMW. Finał był taki - działać, działało, ale co się najeździł do tego elektronika i dokupował różne moduły to jego. Na 100% wymienił licznik. Gdyby nie fakt, że samochód to tuning ALPINE - lepiej było zmienić samochód niż dokupić navi.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mój szwagier miał ten sam przypadek tylko że w E39 ALPINE.

5tka była z mid i chciał mieć dużą navi. Kupił, pojechał do gościa co robi elektronikę w BMW. Finał był taki - działać, działało, ale co się najeździł do tego elektronika i dokupował różne moduły to jego. Na 100% wymienił licznik. Gdyby nie fakt, że samochód to tuning ALPINE - lepiej było zmienić samochód niż dokupić navi.

 

Eeee... nie ma co dramatyzować.Zakładałem sobie sam i działało bezbłędnie.

Jak dobrze poszukasz to spokojnie w 3 tys. się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O maly wlos tez bym kupil to cos.Teraz zamowilem takie cudenko i nie moge sie doczekac zamontowania http://allegro.pl/alpine-ine-s900r-2-din-do-vw-nissan-toyota-honda-i1554126642.html

wszystko ładnie, pięknie, ale:

1. co z oryginalnymi wskazaniami board computera ? (zużycie paliwa, średnia prędkość, dystans, czas przyjazdu etc.)

2. co z przyciskami w kierownicy ?

 

Jak te podstawowe funkcje nie działają to wg. mnie toto jest jedna wielka lipa choćby i sny z wczoraj przez fale mózgowe odtwarzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O maly wlos tez bym kupil to cos.Teraz zamowilem takie cudenko i nie moge sie doczekac zamontowania http://allegro.pl/alpine-ine-s900r-2-din-do-vw-nissan-toyota-honda-i1554126642.html

wszystko ładnie, pięknie, ale:

1. co z oryginalnymi wskazaniami board computera ? (zużycie paliwa, średnia prędkość, dystans, czas przyjazdu etc.)

2. co z przyciskami w kierownicy ?

 

Jak te podstawowe funkcje nie działają to wg. mnie toto jest jedna wielka lipa choćby i sny z wczoraj przez fale mózgowe odtwarzało...

 

 

Dla chcacego nic trudnego.Przyciski z kierownicy dzialaja bezblednie gdyz kazde radio mozesz podlaczyc pod sterowanie z kiery jezeli takowe wystepuje.Jezeli chodzi o wskazania z board computera to jest ten sam motyw.Podpinasz wiazki z kompa na wyswietlacz i dziala tak samo.Kolega ma pioneera i tez tak robil.Poza tym kolego gdybym wiedzial ze nie beda dzialaly funkcje to bym nie kombinowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier miał ten sam przypadek tylko że w E39 ALPINE.

5tka była z mid i chciał mieć dużą navi. Kupił, pojechał do gościa co robi elektronikę w BMW. Finał był taki - działać, działało, ale co się najeździł do tego elektronika i dokupował różne moduły to jego. Na 100% wymienił licznik. Gdyby nie fakt, że samochód to tuning ALPINE - lepiej było zmienić samochód niż dokupić navi.

 

Eeee... nie ma co dramatyzować.Zakładałem sobie sam i działało bezbłędnie.

Jak dobrze poszukasz to spokojnie w 3 tys. się zmieścisz.

Opisuję jego historię, każdy samochód jest inny. On nie zakładał tego sam, pojechał do ludzi, którzy się tym zajmują i pomimo tego były problemy. Ja bym się tam nie ciaprał z taką robotą.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacego nic trudnego.Przyciski z kierownicy dzialaja bezblednie gdyz kazde radio mozesz podlaczyc pod sterowanie z kiery jezeli takowe wystepuje.Jezeli chodzi o wskazania z board computera to jest ten sam motyw.Podpinasz wiazki z kompa na wyswietlacz i dziala tak samo.Kolega ma pioneera i tez tak robil.Poza tym kolego gdybym wiedzial ze nie beda dzialaly funkcje to bym nie kombinowal.

 

W takim razie życzę powodzenia z instalacją i czekamy na jakieś foto-rezultaty

bo sam takie coś rozważam mimo, że mam duże navi z TV (cenowo mi wyjdzie taniej niż zmiana MK3 na MK4 i wymiana w bagażniku zmieniarki CD na MP3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.