Skocz do zawartości

szarpaniepodczas jazdy...


fabian87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam problem ze swoja e39 525i. czesto zdarza sie ze szarpie na 1,2,3 biegu...slyszalem ze moze to byc wina czujnika przepustnicy...bylem na kompie ale jakis gosc taki sobie byl :| ...(moze znacie kogos konkretnego w bialym?).a druga rzecz to swiecaca sie kontrolka od trakcji:/...zmieniony byl czujnik bo nawet ABSu nie bylo ale trakcji dalej nie mam:/. z gory dzieki za porady :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, może tuleje tylnego mostu? Jaki przebieg?

Napisz cos więcej o tym szarpaniu...

 

Co do ASC / ABS było o tym milion tematów na forum. :search: Zwykle jest to wina czujnika(ów) ABS. Jak kupujesz, to tylko firmowe, te z Allegro za 70 PLN nadają się do ... na breloczek się nadają :norty:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze czasami jest taki stuk przy ruszaniu...jak lrzucam jedynke...

Stuk czysto metaliczny czy taki przytłumiony ale wyczuwalny/słyszalny w kabinie. Jak lekko wytłumiony to w pierwszej kolejności sprawdź w jakim stanie masz gumowy łącznik między wałem napędowym a skrzynią biegów. W tej gumie jest 6 śrub w tulejach metalowych. Jak się guma wyrobi i tuleje mają luz to zwłaszcza przy ruszaniu/wrzucaniu niskiego biegu słychać właśnie stuk, który bierze się z uderzania tych metalowych tulei o gumę (3 śruby trzymają wał napędowy a pozostałe 3 są przykręcone do skrzyni biegów - jak ruszasz to jest zmiana obrotów pomiędzy wałem a skrzynią i stąd walenie tulei po gumie).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane mam 290 tys. ten stuk to jest wlasnie taki troche gluchy, nie za glosne w kazdym badz razie.jak stoje na luzie i przykladowo wrzucam 1 a pozniej z jedynki na dwojke ale tylko przy nizszych obrotach.przy wyrzszych bynajmniej nie slychac...aa i jak wrzucam z wsetcznego na jedynke to samo Edytowane przez fabian87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.