Skocz do zawartości

320 Nie działa ustawienie świateł(ręczne)


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko, byłem ostatnio ustawić światła bo systematycznie mi się obniżały.

Kolo z stacji kręcił pokrętłem, ale nic się nie zmieniało, pokrętła chodziły w miarę luźno.

Rozebrałem więc lampy i pokręciłem tymi pokrętłami i trochę się podniosły.

Dzisiaj zauważyłem że znowu spadły.

Pytanie,

czy te śruby co się wkręcają w odbłyśnik (w taką plastikową część) mogą zjechać jakiś gwint lub się przekręcić??.

Rok temu ustawiałem światła i było wszystko oki a ostatnio spadają i trochę mnie to drażni:/.

Po złożeniu lamp było w miarę ok(podkręciłem na maks do góry) lecz i tak nie były za wysoko.

O co może chodzi z tymi lampami???

Czy jest tam jakaś blokada, czy może zjechany gwint??.

Proszę o pomoc bo nie ma chyba sensu kupować nowych lamp :).

p.s. mam lampy ZKW, czy jakoś tak :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbłysnik nie jest zatrzaśniety w śrubach regulacyjnych?
No właśnie siedzi w nim dobrze :/.

Swego czasu miałem podobny problem w aucie - brak regulacji w poziomie. I także myślałem, że jest OK, niestety nie było. Odbłyśnik nie miał "luzu" a na regulacje nie reagował. I dopiero po rozebraniu reflektora okazało się że wystarczyło max wykręcić śrubę regulacyjną, a później ją wkręcić , aby zaczęło działać poprawnie.

 

Może pozaglądaj jeszcze? A gwint nie jest zerwany, lub się przekręciły śruby, jak sam pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.