Skocz do zawartości

Jak zdemontować reflektor xenonowy w E39?


Przemek_E39

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc. Mam zamiar wymienic caly reflektor xenonowy lewy w E39/97r. Czy dam rade sam to zrobic, czy lepiej zlecic to jakiemus mechanikowi? Czy konieczne jest zdjecie zderzaka? Jesli nie jest to zbyt skomplikowane to prosze o czynnosci jakie musze wykonac aby ja zdjac.

Jeszcze jedno pytanko zwiazane z przetwornica. W nowym reflektorze xenonowym, ktory mam zamiar kupic jest przetwornica nowego typu (mniejsza, innego kaształtu). Czy ma to jakies znaczenie na prace obu lamp?

Dzieki za pomoc.

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Poradzisz sobie napewno,są 4 śruby na klucz jak dobrze pamiętam nr 8.Odkręcasz wyciągasz wtyczki i cała lampa wychodzi bezproblemu.A co do przetwornicy to nie będą ze sobą kolidowały,przerobiłem ten temat jeszcze w starej bmce e-39 528 z 97 roku ,chodziły bez zarzutu.Pozdrawiam!

ps

klucz musisz mieć nasadowy trochę dłuższy do dwóch śrub dolnych,te górne są na wierzchu.Oczywiście zderzaka nie trzeba demontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istotny drobiazg - po odkręceniu wspomnianych śrób NIE :naughty: wyciągasz reflektora do góry, tylko wyciągasz jeden jego koniec W POZIOMIE w bok (jakby jadąc po powierzchni zderzaka). Który to koniec - nie pamiętam, ale tylko jedn puszcza, a drugi jest zaklinowany przez listwę ozdobną plastikową uszczelniającą na dole między reflektorem a zderzakiem (u mnie polakierowaną na kolor nadwozia). Ta listwa właśnie ma z tej jednej strony zaczep trzymający się karoserii i puszcza ciągnąc ją lekko skośnie w poziomie do zderzaka (razem z reflektorem).

 

Dlatego właśnie nie ciągniesz do góry reflektora.

 

U mnie obydwa wychodziły swobodnie - 5 minut roboty (najwięcej jej z odpięciem wszystkich wtyczek).

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.