Skocz do zawartości

318i drgania kierownicy, wibracje auta, dopiero po kilku km


akrobatik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien probmelem z ukladem kierowniczym zaczal sie ok 2 tyg temu. Jak w temacie zaczyna bic i trzasc autem gdy przejade kilka km ale tylko gdy jade kilka min. powyzej 100km a pozniej drgania pozostaja nawet gdy jade 50 czy tez wyhamuje do 0 i rusze, gdy jade ze stala predkoscia 80-90 problemu nie ma zadnych bic czy drgan. Wywazylem kola i zmienilem juz tyl na przod bez rezultatu. Kupilem juz nowe tarcze + klocki (klocki wymienione jakies pol roku temu). Jedna tarcza z lewej leciutko krzywa po podniesieniu auta kolko kreci sie jak w rowerze praktycznie bez zadnego oporu, nie ma luzu na lozysku, druga z prawej prosta kolko kreci sie z lekciutkim oporem tam tez strzelil sensor ABS tzn raz dzialal caly czas, za drugim raz przejechalem kilka km a nawet nie i wlaczala sie kontrolka teraz swieci caly czas. Sprawdzilem po dluzszej jezdzie czy ktoras z felg (BMW 16' 205/55) jest ciepla i co dziwne nie ta z krzywa tarcza lecz ta w ktorej strzelil sensor. Zmienilem rowniez cisnienie w oponach wyzsze nizsze bez rezultatu. przy dosc wysokim 2.4 przod 2.7 tyl nie slychac zadnych niepokojacych dzwiekow kierownica nie drga gdy nie przzekraczam 100 na dluzej.

Nie wiem wlasnie czy wymienic same tarcze na razie czy razem z klockami..

Mam obawy co do piasty przy czym lozyska wydaja sie byc dobre nie slychac zadnych niepokojacych dzwiekow.

Prosze o porade opinie moze ktos mial taki przypadek?

 

Z gory dziekuje.

Pozdrawiem!

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. mattiss

Edytowane przez akrobatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zacząć od tytułu viewtopic.php?f=68&t=120678.Jesteś nowy ok.A więc,mamy coś takiego jak opcja szukaj.Było już :search: :search: :search:.Sądze że napewno znajdziesz coś co cię interesuje.Pozdro :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem wczoraj wymieniłem sworznie i narazie nie ma drgan wiec proponuje tez podjechac gdzies na warsztat zweby podniesli auto i wtedy mozna zobaczyc czy to sa sworznie wybite czy tez cos innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wlasnie powiedzial ze najprawdopodobniej to tarcza krzywa nie ma zadnych luzow praktycznie jakies tam lekkie ale podobno jeszcze mozna pojezdzic dlugo.. tylko martwi mnie to ze ta felga w ktorej tarcza krzywa po jezdzie jest zimna a ta 2 ciepla.. ale nie jest goraca... i nie wiem czy zaczynac z tarczami czy juz wymienic wszystko. bo juz przejechalo ponad 300000 bez zadnego grubszego remontu tylko eksploatacyjne rzeczy wiec sam juz nie wiem na pewno nie sprzedam bo szkoda.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.