Skocz do zawartości

320i Sprężyna dzwoni po wymianie.


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wymieniłem se sprężynki bo coś prawa strona tył bardziej siedziała.

Po wymianie tylnych sprężyn mam dziwne akcje. tj podczas przejazdu po nierównościach, prawa sprężyna dzwoni jakby ktoś młotkiem uderzał w nią. Sprężynka jest cała. podkładki SA, amory 85%.

Dzisiaj zdjęłam koło prawe i wachacz tak mocno się obniżył że sprężyna się wygięła na chwile( na moment zdjęcia koła).

Z lewej strony wachacz nie obniża się tak mocno ( po zdjęciu koła).

Przed wymianą nic nie dzwoniło, ale prawa strona siedziała niżej o jakieś 2-3cm. Teraz siedzi niżej jakieś 1.5cm :/

Czy to może być jakąś tylna tulejka ??

Jeżeli ktoś miał posobną historyjkę to proszę o pomoc bo dobijają mnie te dzięki z tyłu.

(spężyny dałem seryjne oryginał).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Poprzednie sprężyny wyszły całe, nie pękły. Podkładki oczywiście są. Jedna rzecz która mnie zastanawia. Po zdjęciu kół i podniesieniu auta, po tej stronie gdzie dzwoni wachacz idzie bardziej w dół tzn. na spęzynie jest większy luz. Gdy auto stoi na kołach to z tej strony gdzie dzwoni, auto siedzi trochę niżej ( tak jak przed wymianą).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Poprzednie sprężyny wyszły całe, nie pękły. Podkładki oczywiście są. Jedna rzecz która mnie zastanawia. Po zdjęciu kół i podniesieniu auta, po tej stronie gdzie dzwoni wachacz idzie bardziej w dół tzn. na spęzynie jest większy luz. Gdy auto stoi na kołach to z tej strony gdzie dzwoni, auto siedzi trochę niżej ( tak jak przed wymianą).

Pozdrawiam

Proponuję sprawdzić jeszcze górne mocowanie amortyzatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Dzisiaj powróciłem do problemów i zerknęłam na mocowanie amorków w bagażniku :).

Pod linkiem jest zdjęcie jednego z kielichów.

Nie wiem czy śruby mają tak wystawać czy nie lecz amortyzator siedzi twardo i nic się nie rusza.

Czy tak ma być??:D

http://imageshack.us/photo/my-images/691/11052011266.jpg/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to masz mieć amor mocowany to tzw Top Mount który pracuje jak membrana.Tu na zdjęciu wygląda jakby go nie było
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po wiem tak. Zdjęłam kółko i wszystko wygląda ok. Tylko z prawej strony ( ta sprężyna dzwoni i ten bok siedzi niżej) wachacz jakby niżej się opuszczał.. Czy to może jakaś tuleja na wachaczu?? i sprężyna nie chce się dopasować po na podbiciach się przesuwa?? Jutro jadę do mechanika bo już mnie to irytuje:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.