Skocz do zawartości

320d - Touring Wycieraczka tył


H053

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Problem jak w tytule a dokładnie:

Gdy przekręcam kluczyk w stacyjce tylna wycieraczka zaczyna merdać sama z siebie. Gdy otwieram szybę w klapie przestaje działać. Jak zamknę szybę jest wszystko ok - do następnego razu.

Bezpieczniki sprawdziłem - są ok;

Rozebrałem klapę i dostałem się do silnika, wyjąłem, otworzyłem czarną skrzynkę z elektroniką - z wierzchu układ wygląda ładnie, brak korozji ani wilgoci;

Przeczyściłem styki w kostkach sprayem do połączeń elektrycznych;

Próbowałem dobrać się do przewodów wchodzących z karoserii do klapy ale ciężka sprawa z tym, wiec przeprowadziłem kilka testów aby przekonać się, że kabelki są ok a mianowicie:

Otworzyłem szybę i śrubokrętem zatrzasnąłem zamek, przekręciłem kluczyk i ruszałem we wszystkie strony wiązką kabli - niestety żadnych zmian a wycieraczka jak chodziła tak chodzi.

Wykonane przeze mnie testy są wynikiem tego co wyczytałem na forach. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł albo doświadczenia co może być nie tak :?:

Dodam jeszcze, że problem pojawił się w silne mrozy oraz że wycieraczka już była dość mocno zatarta(ale to już naprawiłem :D )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Dzisiaj wyciągnąłem cały silniczek i w domu dokładnie jeszcze raz obejrzałem.

Do silniczka dochodzi tylko jeden czerwony kabelek ze sterownika. Przypuszczam, że w samym silniczku już nie ma żadnej elektroniki toteż go nie rozbierałem.

Całe ustrojstwo siedzi w czarnej skrzyneczce z elektroniką. Niestety płytki nie da się wyjąć i obejrzeć od spodu ale z wierzchu czysto i sucho. Żadnego potencjometru nie widzę.

Problem na dzisiaj pozostaje nie rozwiązany.

Załączam zdjęcia. Przepraszam za ich średniowieczną jakość.

http://strony.toya.net.pl/~paderka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi tylko jak może działać wycieraczka po otwarciu tylnej szyby ?? Czy czasem nie ma jakiegoś czujnika, który odłącza silniczek po otwarciu szyby . No i moim zdaniem trzeba sprawdzić manetkę od wyłączania tylnej wycieraczki, czy czasem tam jakiegoś zwarcia nie ma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.