Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego w e39 530d 02r.


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeanalizowaniu książki serwisowej doszedłem do wniosku, że olej w silniku był wymieniany co 20 - 22 tys. km., oczywiście wykorzystywano olej zgodny z zaleceniami producenta. Czy nie jest to zbyt długi przebieg między wymianami jak na ten silnik?

Od ostatniej wymiany mam już najechane 16 tys. i na liczniku mam jeszcze 3 zielone pola, mówie o tych co informują kiedy należy wykonać wymianę oleju czy inspekcję...

Ogólny przebieg samochodu 242 tys., silnik pracuje idelanie.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według inspekcji wymienia się wlaśnie co 20-22tyś km. z tym, że nie dłużej niż co roku. Pewnie wlewany byl Castrol edge long life.

Zmieniaj dalej na syntetyczny takiej lepkośći jakiej był i rób wymiane co 15tyś km. O olejach diesla bmw masz temat powyżej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymienie. Ostatnio był wymieniany jakieś 17 miesięcy temu.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 

Zapomniałem zapytać. Na jakiej podstawie komputer oblicza czas wymiany oleju czy inspekcji? Czy uwzględnia czas, kiedy był wymieniany olej, tzn ile jeździ na tym obecnie zalanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wcale lać Castrola - jest wiele lepszych olejów spełniających normę Long Life.

Kto mówi by lał Castrola ? Napisałem, że pewnie w Niemczech lany był Castrol - a tam ten olej jest zapewne dużo lepszej jakości niż ten rozlewany w Polsce.

Oczywiście, że jest wiele lepszych olejów. Ja bym lał Motula, Millersa lub Liqui moly (jeździłem na pierwszych dwóch w benzynie i teraz na Motulu w 320d). Polecam te oleje.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Do twojego silnika Castrol zaleca tylko Edge. Tu dobierzesz właściwy olej do swojego samochodu: http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.