Skocz do zawartości

E46 Felgi OZ'a 18' jakie opony?


Sosir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Mam Pytanie odnośnie opon jakie polecacie czy też jakie powinienem założyć. Czytałem ten dział i nie znalazłem odp. na moje pytanie więc proszę o pomoc...

Mam E46 330D obecnie jeżdżę na 17 205/50. Kupiłem felgi na lato ponieważ denerwowało mnie przekładanie opon i są to felgi OZ'a 18'. przednie są 8 calowe a tylne 9. Chcę dwie różne szerokości opon... Wybieram z takich rozmiarów: 205/40/18, 215/40/18, 215/45/18, 225/40/18. Zastanawiam się również czy jak było w jednym z tematów te 205 nie będą za bardzo na German style i czy przy naszych drogach będzie to dobre rozwiązanie? Wyczytałem również, że zegary mogą dostać na głowę gdy poprawi się fabrykę, większe koła i mogą występować problemy ze wskazaniem prawidłowej prędkości, czy to prawda? Proszę o pomoc a zwracam się do Was bo widzę iż są tutaj ludzie którzy siedzą w temacie :8)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E46 330D obecnie jeżdżę na 17 205/50. Kupiłem felgi na lato ponieważ denerwowało mnie przekładanie opon i są to felgi OZ'a 18'. przednie są 8 calowe a tylne 9. Chcę dwie różne szerokości opon...

 

Jakie jest ET tych felg?

 

Wybieram z takich rozmiarów: 205/40/18, 215/40/18, 215/45/18, 225/40/18. Zastanawiam się również czy jak było w jednym z tematów te 205 nie będą za bardzo na German style i czy przy naszych drogach będzie to dobre rozwiązanie?

 

Prawdziwy german style to montaz opon o fabrycznym rozmiarze czyli 225/40R18 i 255/35R18 na felgi 9.0" przod i 10.0-10.5", smieszne deskorolki z naciagnietymi oponami z totalnie zla srednica to polski wymysl i tego Ci nie polecam.

 

 

Wyczytałem również, że zegary mogą dostać na głowę gdy poprawi się fabrykę, większe koła i mogą występować problemy ze wskazaniem prawidłowej prędkości, czy to prawda?

 

Zegary, ABS, DSC (bedzie myslalo, ze jest poslizg, gdy srednica kola bedzie mniejsza). Poza tym z reguly wezsze opony o niepoprawnym profilu maja zly indeks nosnosci (zbyt maly do E46).

 

Poza tym popatrz tez na nasze felgi mamy mieszane 18" do E46 -> http://www.felgi.pl/lista/pr/250,184/felgi_aluminiowe_vermilion.htmlx lub www.vermilion.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.