Skocz do zawartości

Wymiana opon 315/35/20 na wyższy profil


denis81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie co do opon, a mianowicie od kilku tygodni zastanawiam się nad wymianą opon z tyłu z 315/35/20 na coś węższego o wyższym profilu np 295/40/20 oraz z przodu z 275/40/20 na 255/45/20.

Czy ktoś cos takiego robił, jeśli tak to jak zachowuje sie auto na wyższym profilu? Czy opona 295 nie będzie za wąska do tej felgi? Jaka jest wasza ocena? Zaznaczam że felgi sa m pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym samym się zastanawiałem i dowiadywałem. Na tych felgach nie może być węższa opona niż 315 i tak samo z przodu. Trzeba zmieniać felgi na mniejsze np. 19 i wtedy jest większe pole manewru. Przy kołach 315/35/20 i 275/40/20 z pakietu M trudno znaleźć opony 315 o wyższym profilu. Węższa opona nie bedzie obejmowała całej felgi i nie bedzie to bezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJA SUGESTIA MIANOWICIE MIAŁEM 20" W X5 JADNAK Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ STWIERDZAM ŻE TE KÓŁKA TO DLA SZPANU DLA LANSU... POZA TYM LIPA...NA TAKICH KOŁA TO X5 TO JEST JAK TACZKA... JA ZAŁOŻYŁEM 18" 255 55 18 I PEŁEN SUKCES...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJA SUGESTIA MIANOWICIE MIAŁEM 20" W X5 JADNAK Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ STWIERDZAM ŻE TE KÓŁKA TO DLA SZPANU DLA LANSU... POZA TYM LIPA...NA TAKICH KOŁA TO X5 TO JEST JAK TACZKA... JA ZAŁOŻYŁEM 18" 255 55 18 I PEŁEN SUKCES...

 

 

Ja mam 20'' w m-pakiecie run flat i nie narzekam jeżdżąc cały czas przy AD ustawionym na sport :norty: . BMW z charakteru jest dla szpanu i lansu :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu chcesz zmieniać? narzekasz na komfort jazdy? ja mam takie same i jest ok mimo naszych kiepskich dróg w PL

 

no właśnie zapomniałem dodać, że mam adaptive drive i być może dlatego nie narzekam na komfort jazdy, letnie mam 20", zimowe 19" i nie odczuwam między nimi różnicy w komforcie, nie miałem okazji sprawdzić jak jeździ x5 bez AD ale widocznie wbrew opinii innych gadżet ten jest wart swojej ceny (15tys), dodatkowo przez eliminację przechyłów karoserii na zakrętach jedzie jak po szynach ;)

...a dla szpanu przy tym aucie to mogą być 22" bo 20" to raczej tradycyjny rozmiar

Edytowane przez daaanielt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Stałem się niedawno również posiadaczem takiego zestawu (x5 e70 i 20" 275/315) i muszę powiedzieć że w moim przypadku opony Runflat są strasznie głośne. Opony mają ok 4mm więc nie wiem czy to teraz wina kiepskiego stanu opon czy tego że są to runflat? Znajomy ma porsche cayenne i Yokohamy advan sport i są dużo cichsze ale nie ma ich w rozmiarze 315/35. Powiedzcie mi proszę jakie wy macie opony, w tej chwili mam to co montuje fabryka czyli Dunlop Sport coś tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 20" do naszych samochodów pasują : Bridgestone DUELER SPORT rft , Pirelli PZERO rft oraz Dunlop SP SPORT MAXX rft . Wszystkie te opony mają homologację Bmw. Wyjechałem z salonu na Dunlopach i mogę powiedzieć o nich tylko jedno -porażka. Od początku były głośne ale po około 25 tyś szum stał sie nie do zniesienia ( pojawilo się ząbkowanie ale z tego co czytam to samo dzieje się z innymi oponami ).Dwa miesące temu kupiłem Pirelli zrobiłem na nich około 8 tyś i jestem bardzo zadowolony . Przede wszystkim są zdecydowanie cichsze.Myślę że nasz problem polega głównie na tym że wybór opon run flat w rozmiarze 20 " jest bardzo mały .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego środka albo opony ciche ale wtedy wystarcza na ok 30 tyś. - Pirelki Micheliny, albo głośniejsze np. dunlopy wytrzymaja 50 tys.

Mieszanka jest bardziej miękka przez to opona jest cichsza. Zastosowanie twardszej miesznki wydłuża żywotnośc opony ale .... słychać bardziej opone.

Pirelki i micheliny są bardzo dobre gdyby jeszecze były trwalsze byłyby idealne.

Polecam opony RFT są idealne dla X5 wytrzymują takie przeciążenia boczne rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat (wcześniej X5 E53 a od ponad roku X6) używam Michelin Diamaris 20" oczywiście bez RF. Komfort jest super, robię 20 - 25 tys. km rocznie więc po trzech latach opony są albo zjechane (3 mm) albo za stare (rok produkcji itd.), więc wymieniam na nowe. Jakoś tak kombinuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.