Skocz do zawartości

Koledzy pomóżcie....


Argos5548

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam problem z dziwnym hałasem...jak by przerywanym wyciem jakiejś pompy...Dotyczy X5 z 2004, Opiszę : tylko w okresie ogrzewania kabiny, po ustawieniu temperatury system ogrzewa kabinę a gdy ustabilizuje temperaturę pojawia się przerywane wycie. Wycie nie zmienia głośności ani tempa przy zwiększeniu i zmniejszeniu siły dmuchawy i nie jest związane z dmuchawą... Wycie natychmiast milknie gdy: zwiększamy temperaturę (wycie przestaje mieć przerwy staje się ciągłe i trochę cichnie. gdy zmniejszamy temperaturę.... Oczywiście w obydwu przypadkach po ustabilizowaniu temp znów pojawia się. Nie występuje gdy na dworze jest ciepło i działa chłodzenie. Koledzy pomóżcie bo to działa strasznie na nerwy :) Z góry dziękuję. Aha, a gdyby ktoś mi jeszcze poradził, podpowiedział gdzie mogę z taką Xpiątką jeździć do doświadczonych i uczciwych fachowców na naprawy, w rejonie Warszawa Żoliborz...????Byłbym za obydwie podpowiedzi ogromnie wdzięczny. Pozdrawiam. Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że przerywane wycie to nic innego jak zużyta pompka która znajduje się w komorze silnika po lewej stronie przykręcona do pasa przedniego.Jak dajesz wysoką temper. to ona pracuje na wyższych obrotach i nie słychać.jak osiągnie uzyskaną temp. to pracuje pulsacyjnie i to na skutek zużycia powstaje takie dokuczliwe wycie.Podnieś maskę i od razu zobaczysz obok wlewu do płynu chłodniczego przykręconą do pasa przedniego czarną puszeczkę , taki mały silniczek .TO ON JEST SPRAWCĄ.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.