Skocz do zawartości

Swap, wnętrze, elektryka. Pytania. Temat zbiorczy.


Dieeiervonsatan

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam Was wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy temat na forum. Przygodę zacząłem wymieniając swoje wysłużone Renault Clio na jeszcze bardziej wysłużone ale jakże piękne i wspaniałe e30. Udało mi się kupić w bardzo dobrym stanie blacharskim i lakierniczym. Podłużnice nietknięte. Aczkolwiek silnik jest w stanie agonalnym. Oczywiście z zamiarem jego wymiany. Moje plany i wymagania są jasno określone potrzebuje tylko odpowiedzi na pytania które mnie nurtują. Wolę zapytać niż kupić coś nie pasującego.

 

Wymieniam na silnik m50b25, a teraz sprawy, które mnie dręczą. Zegary w mojej są w kiepskim stanie. Chciałbym je wymienić na nowsze z wyświetlaczem komputera (bo skoro swap na m50 to i nowy komputer, który mam nadzieje je obsłuży, tak?). Zegary chce wymienić razem z całą deską rozdzielczą i sterowaniem nawiewem na taką która posiada sterowanie klimatyzacją i miejsca na przełączniki el. szyb. A więc: jaka deska spełni moje oczekiwania i będzie pasowała do e30 "wąska" z 86r.

 

Skoro wspomniałem o przełącznikach el szyb to oczywiscie chce takie zamontować i ty kolejne pytanie czy na tył też się da (wiem, że wszystko się da ale chodzi mi o wyeliminowanie przeróbek)

 

Na razie tyle przyszło mi do głowy. Założyłem nowy temat bo mam nadzieje ze jeśli pojawią się tu odpowiedzi to inni na tym też skorzystają. Proszę o nie udzielanie porad typu: "sprzedaj tą i kup z wyposażeniem jakie Ci odpowiada" ponieważ ciężko teraz kupić e30 nie bitą z oryginalnym lakierem i stanem blacharskim. Mi się udało dlatego chce wyposażenie dołozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było w e30 żadnego komputera w zegarach.

w każdej desce w e30 masz zaślepione miejsce na włącznik klimy.

miejsce na przyciski elektrycznych szyb masz nie na desce a na tunelu środkowym.

Mówisz że silnik pada a karoseria ideał? Patrzyłeś w miejsca newralgiczne dla e30 czyli wnęki nadkola tył podszybie za akumulatorem albo łączenia kielichów? popatrz bo może się szybko wyleczysz ze stwierdzenia że masz super budę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem te miejsca. Sprawdzałem dodatkowo metodą palców czy zawiecha za przodu nie przestawiona. Szyby są z jednego roku. Tylko ktoś o silnik nie dbał i go zajeździł. A odnośnie zegarów to chodziło mi o to czy ja włożę silnik od e36 lub e34 to czy zegary będą pasowały i czy komputer bedzie hulał bo w nich już jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.