Skocz do zawartości

740i steptronic - w trybie awaryjnym


1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety nie znalazlem odpowiedzi w forum na problem z tematu.

Dlatego prosze tutaj o pomoc.

 

Znajomemu jakis czas temu automat wskoczyl w tryb awaryjny i moze poruszac sie z 3ciego biegu jedynie.

 

Co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy i jaki bedzie ewentualny koszt usuniecia tej usterki?

Czy zwiastuje to jakies wieksze problemy za chwile?

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm, stary olej moim zdaniem odpada bo czy można mowić o takowym w skrzyni która ma ponoć 153tys przejechane?

 

podłączenie pod komputer na pewno nastąpi :D

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany płynu w skrzyni to też nie jest tak do końca. Serwis (aso) gdy pojechałem swoją e38 stwierdzil że w skrzyni atutomatycznej zaleca się kontrolę stanu oleju ale nie wymianę. Dotyczyło to mojej księżniczki ktora ma 250tys. Wcześniej miałem intrepida i tam co 4 wymiana oleju w silniku była wymiana oleju w skrzyni więc analogicznie myślałem że jest w automacie w bmw a tu zonk. Nie powiem skrzynia pracuje bez problemów, nie szarpie i biegi zmienia idealnie. Więc moim zdaniem jeśli skrzynia działa ok to wg tego co mówili w serwisie i moich obserwacji lepiej tego nie ruszać.
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia pracowala przed wlaczeniem sie trybu awaryjnego ? Zmieniala biegi plynnie czy szarpnela czasem ? Na kick-downie miedzy 2a 3 biegiem slizgal sie ???

 

 

ps.Panowie co do wymiany oleju w skrzyni to WYMIENIA SIE GO tak samo jak umieszczony tam Filtr. Robi sie to ta samo jak w silniku i w moscie. Ten co nie wymienia ten potem naprawia - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ubywajacy poziom oleju , moze byc czujnik jakis. Jezeli wszystko chodzilo dobrze , nie szarpala to ja bym stawial na jakas elektronike. Bo gdyby to bylo cos od strony mechanicznej kierowca zaraz by to poczul. Juz dawno powinien byc podpiety komp i bylo by jasne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.