Skocz do zawartości

wał napędowy - buczenie


larry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukuje forum, juz w oczach mi sie mieni, nic chyba nie znajde.

koledzy, zauwazylem ostatnio ze przy predkosciach ok 100 i 120km/h dochodzi donosne "buczenie" tak jak by z walu napedowego, cos jak by rezonans - polaczenie buczenia i stlumionego dudnienienia. ten sam dzwiek niezaleznie od biegu, slychac to nawet na jalowym przy tych predkosciach. dodam ze przy innych predkosciach mala bzyka cichutko ze nawet slysze mysli pasazera.

macie/ mieliscie podobne symptomy? czy wy slyszycie u siebie prace walu?

dzieki z gory za jakiekolwiek wskazowki,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie szarpie. chodzi plynnie. podczas przyspieszania przechodze przez predkowsc 100 - buczy, przechodze 120 buczy, potem cisza. schodze na biegu lub jalowym przy 120 buczy, przy 100 buczy, utrzymuje stala predkosc 100 lub 120 - buczy. w bardzo waskim przedziale predkosci. przed 100km/h cisza, pomiedzy ok 105 do 115 cisza, powyzej ok 125 cisza.

czy to mozlwe ze gdzies przelozenie/zeby sie wycieraja i mam pierwsze oznaki zuzycia? jak ten wal jest smarowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał jest bezobsługowy. Ja sprawdziłbym luz na suce - łożysku podpory wału. Może są luzy (wystarczą małe, żeby było czuć buczenie), w E46 miałem problem z suką, niby luzu nie było, ale jak wyciągnęliśmy wał, zdemontowaliśmy sukę, okazało się, że luz był. Wymiana suki i jak ręką odjął.

 

Wątpię, żeby się coś w moście sypało..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.