Skocz do zawartości

PDC w X


janekpol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wygląda system PDC w X? W e65 pojawia się na wyświetlaczu auto i pokazane są kolory itd. A jak to wygląda w X?

U mnie nie ma a ja już 3 razy cofając uderzyłem na szczęście zawsze w jakieś swoje auto. Na własnym podwórku jeżdżę na pamięć i tak są skutki.Zastanawiam się co robić? Czy kupić gotowy zestaw na allegro czy kombinować z założeniem oryginalnego. Taki na allegro kosztuje ok. 100zł.

Tylko że ja nie lubię mieć dokładanych gadżetów, skoro w X były montowane oryginalnie to je chcę mieć oryginalny taki system. Wiem że na pewno będą to większe koszta. Chyba że ostatecznie kamere cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

Mam u siebie PDC, ale to niezbyt zaawansowane rozwiązanie - to są dwa obwody przód + tył. Nie trzeba wcale kupować specjalnego zderzaka, wystarczy kupić generyczny PDC, zamontować 4 czujniki w zwykłym zderzaku a zasilanie podłączyć równolegle do zasilania światła wstecznego. Jak komuś bardzo zależy, to są czujniki cofania z odległością w cm albo z kolorowymi skalami na dodatkowym wyświetlaczu za ok 50-70 zł albo droższe, z wyświetlaczem LCD na popularnym portalu aukcyjnym (parę takich zakładałem znajomym, chwalą sobie do dziś).

 

Taki generyczny PDC ma tę zalete, że czujniki nie cofają się wgłab tulejek (tak się dzieje w narożnych tylnich i wtedy wariuje) i są mniej wrażliwe na zabrudzenie. Jedyny minus: nie mam pomysłu, jak podłączyć przód, może po prostu włączyć to na stałe?

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatniej przygodzie z Policją kupiłem dyskretną kamerę, taką co nagrywa w pętli na karcie SD, azjaci produkują tego całkiem dużo i przywoitej jakości. 60 USD to nie majątek a nie pozwolę się tak rąbać w biały dzień :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zgadzam się, ale też to najprostsze rozwiązanie, bo same czujki i brzęczyk to nic - na konsoli środkowej dochodzi przecież podświetlany przycisk, wtedy to się dopieeeero zacznie :)

 

Marcin

też mi coś, na szrocie można nawet znaleźć ten guziczek, a przy okazji łyknąć i listwę przycisków od niego.. pytanie tylko gdzie to wszystko podpiąć? jest jakiś moduł PDC który "przy okazji wizyty na szrocie" też trzeba przytulić?

 

PS. Kamerka tył OK, ale z przodu PDC musi być... w poprzednim aucie żona róg auta mi już objechała bo PDC był tylko tylny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jak zdejmiesz zderzaki to do wewnętrznej strony masz narysowane gdzie mają być czujniki (jest takie przetłoczenie w kształcie okręgu lub trujkąta ze ściętymi rogami. Listwę z przyciskiem wkładasz w tą samą wiązkę i nic nie musisz kombinować.

Instalację do czujników też masz przynajmniej z przpdu. tylną trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja posiadam czujniki o nr 6902182 ,czy ktoś to juz rozbierał i czy rozebranie coś da?,podejdzie jako zamiennik czujnik o innym numerze np e46,e39,e38 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czujniki pasują od e46, e39, x3 tak samo jak moduł pdc.

Ja u siebie zamontowałem od x3 bo akurat taki trafiłęm.

W zderzakach są miejsca gdzie trzeba wyciąc otwory i wpiąć czujniki.

Przed liftem wiązka z przodu jest, dwe wtyczki z lewej i dwie z prawej.

tylną trzeba dokupić. Listwa z guzikiem wpinana jest w to samo miejsce co masz w tą samą wiązkę.

Ważne jest też pamiętać o sygnalizatorze dzwiękowym.

Z przodu jest ale z tyłu nie ma a powinien być z tyłu po prawej stronie na ścianie skrzynki z bezpiecznikami.

Jak chcesz to prześlę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki pasują od e46, e39, x3 tak samo jak moduł pdc.

Ja u siebie zamontowałem od x3 bo akurat taki trafiłęm.

W zderzakach są miejsca gdzie trzeba wyciąc otwory i wpiąć czujniki.

Przed liftem wiązka z przodu jest, dwe wtyczki z lewej i dwie z prawej.

tylną trzeba dokupić. Listwa z guzikiem wpinana jest w to samo miejsce co masz w tą samą wiązkę.

Ważne jest też pamiętać o sygnalizatorze dzwiękowym.

Z przodu jest ale z tyłu nie ma a powinien być z tyłu po prawej stronie na ścianie skrzynki z bezpiecznikami.

Jak chcesz to prześlę foty.

 

ja bardzo chętnie takie fotki bym obejrzał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.