Skocz do zawartości

Podczas jazdy gasly kontrolki zgasl i nie odpala e39 2.0i


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie ledwo dojechalem pod dom >prosze o pomoc.Gdy wracalem i odpalalem auto ledwo odpalil i juz mnie to zdziwilo choc odpalil od razu bylo slychac ze ledwo krecil,jadac po chwili wlaczyly mi sie kontrolki od abs i kontroli trakcji nagle wszystko zaczelo mrugac i podswietlenie ledwo dzialalo zanikalo i sie pojawialo jechalem tak 3 km i gdy dojechalem pod dom i sie zatrzymalem auto od razu zgaslo dodam jeszcze ze choc jadac wolno auto miala raczej swoja moc nie szarpalo itp.Auto od tego czasu nie odpala,po kolejnym wsadzeniu kluczyka kontrolki sie normalnie zapalaja nic nie mruga gdy przekrecam tylko slychac lekkie stukanie ale nie krecenie silnika.gdy jest zaplon i przekrecam swiatla od razu wlaczaja mi sie konrolki abs i asc tak samo jak wlaczam klime.Radio w ogole sie nie wlacza tylko cos charczy w srodku jest kaseta,aku sie nie swieci ostatnio wymienalem alternator ale wtedy zapalila sie kontrolka aku teraz nie swieci.Prosze o pomoc bo rano mam trase i nie wiem czy mam duzy problem czy to moze tylko aku,czytalem tez ze moze byc pompa i raczej nie slychac jej jak sie przekreca kluczyk...Z gory dziekuje za odpowiedzi oraz za pomoc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podladowac akumulator. Jak jest za slaby to kontrolki beda sie palic a jak wlaczysz rozrusznik to tylko takie ciche pstrykanie bedzie.

Ja mialem w swoim problem z ladowaniem. Moglem jechac 100km, przyjechac do celu wylaczyc silnik i potem juz go nie odpalic - wymienilem alternator i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy piszą, wskazuje to na AQ. Nie znaczy to jednak od razu, że AQ się skończył. Równie dobrze może chodzić właśnie o ładowanie lub o jakieś zwarcie, które masz w samochodzie i zjada Ci prąd cały czas.

Panowie z warsztatu wymontowali mi kiedyś wycieraczkę i zamek tylnej szyby uchylnej (Touring). Wyprowadzili też drucik do otwarcia szyby, jak już części będą. Niestety coś tam się zwarło i samochód do domu dojechał, ale już spod niego nie ruszył. Objawy jak u Ciebie: zapalają się lampki (raz jedne, raz drugie...), coś terkocze cicho, a po przekręceniu kluczyka tylko "cykanie" jakieś i tyle. Wyjąłem AQ (Matko! Ale się narobiłem, żeby później go zamontować siedząc w bagażniku, bo oczywiście klapy już otworzyć nie mogłem...), naładowałem przez noc (maleńki prostownik 4A dał radę :cool2: ), wsadziłem, odpaliłem i do warsztatu sprintem! :duh:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naladowalem aku wyjechalem z pod domu jadac w strone mechanika jakos dojechalem i okazalo sie ze nie ma ladowania auto zgaslo samo u mechanika i juz je tam zostawilem.Mam teraz pytanie bo miesiac temu wymienialem alternator co prawda na uzywke ale orginal,tylko ze wtedy zapalila mi sie kontrolka od ladowania a teraz nie swieci.Wie ktos czym to moze byc spowodowane??Wtedy padla jakas kostka w tym alternatorze ale sztczotki byly dobre 100%.Co moglo sie teraz uszkodzic ze nie swieci kontrolka ladowania a go nie ma??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mowilem :norty: jak dobrze miec racje :norty: a co do usterki to od zawsze na tym forum a i na innych jest jasne ze do naszych autek nic co chodzone !! :mad2: jakos one tego nie toleruja i tyle taki urok i trzeba z tym zyc lub jezdzic innym :cool2:

kup nowy alternator a zaoszczedzisz na wymianach na kolejny chodzony na diagnozach u mechanikow na ewentualnych awariach spowodowanych dziwnym zachowaniem elektryki itp itd :cool2:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.