Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów 750i


ttrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś wymieniał amortyzatory na przodzie w 750. Otóż problem mam taki, że chciałbym założyć mocowania amortyzatora Meyle 300 313 3112/HD, napisane jest, że pasują do auta po lifcie, czyli nie do mojego. Jednakże po lifcie jedyna różnica to średnica trzpienia amortyzatora, a co za tym idzie również poduszki. Zatem jakbym założył amorek i mocowanie oraz parę innych gumek po lifcie powinno być ok. Wszystko byłoby fajnie, ale amorki chciałbym Kayaby 366005, które są niby dla auta przed liftem, ale nie jestem pewien, czy mają trzpień na nakrętnę 12 (przed lifcie), czy 14 (po lifcie, tak jak poduszkach Meyle). Nie ma innych poduszek przed liftem jak oryginałów, a to koszt 550 PLN, a to Meyle po lifcie 270 PLN(nie ma Meyle przed liftem). Czy ktoś zakładał może Kayabę 366005 (w katalogu Kayaby jest napisane, że ten model jest do wszystkich wersji silnikowych) i wie jaki jest rozmiar gwintu. Od razu uprzedzam pytania wszystkich, najlepiej jeździ mi się na Boge, ale nie do kupienia, nie nawidzę jeździć na twardych jak beton Sachsach i Billsteinie. Kayaba jest dla mnie najbardziej miękka.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kayab 366005 ma srednice trzpienia 14 a grintu 12, takze jak chcesz zalozyc poduszki meyle poliftingowe dostosowane do gwintu 14 to pasować niebędzie, bo poza gwintem ta poduszka jest dostosowana do trzpienia 16mm do tych poduszek musial bys zalozyc amortyzatory kayab 366007 wówczas wszystko bedzie pasowalo.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dodam jeszcze iz do wszystkich wersji silnikowych były takie same amortyzatory a trzpień, niezależnie czy przed czy po lifcie musi być długi- kayab zarówno 366005 jak i 366007 ma długi,odpowniednio 65mm i 70mm kwestia jedynie srednicy trzpienia. jak nowe poliftingowe poduszki to jak wspomniałem koniecznie 366007.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.