Skocz do zawartości

Nazwy stacji radiowych


ignac

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ciekawa sprawa... Z tego co się orientowałem w temacie to jednak większość użytkowników twierdzi po prostu "ten typ tak ma". Mi się coś nie chce wierzyć :) I oczywiście co ciekawe jadąc przez Niemcy wszystko jest OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca bo dlaczego w jednym aucie nie ma tego problemu a w drugim jest ??? Nawet w tych samych rocznikach i modelach ???

Musi być coś co powoduje takie a nie inne zachowanie radia czyli wg mnie wraca kwestia kodowania

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Odświeżę wątek, bo miałem podobny problem, tzn. na liście stacji część wyświetlała się prawidłowo, a część jako LOCAL-X. Myślałem, że może mam uszkodzony wzmacniacz antenowy, bo większość prawidłowo wyświetlonych stacji to były stacje czeskie. Mam MK4 z kolorową nawigacją.

 

Po przeczytaniu tego wątku i obejrzeniu zamieszczonego w nim filmiku zrobiłem tak:

 

- włączając radio przytrzymałem klawisz "SEL";

- uruchomił się tryb serwisowy, można się po nim poruszać przyciskami < i >;

- na jednym z ekranów pobawiłem się przełączaniem regionów, w moim radio są dostępne tylko USA i EUROPE;

- doszedłem do ekranu"AF" - używając przycisków programowania stacji 1,2,3 i 4 można w nim przełączać: 1: RDS OFF, 2: AF OFF, 3: AF MAN, 4: AF AUTO;

- ustawiłem RDS na OFF, AF na AUTO i wyłączyłem radio;

- po ponownym włączeniu ustawiłem na ekranie wywołanym przyciskiem INFO RDS na ON i zaznaczyłem w nim wszystko prócz Program Type.

 

Efekt: na górnym pasku nazwy stacji i komunikaty RDS już wyświetlają się prawidłowo, natomiast na liście stacji nadal część wyświetla się jako LOCAL-X. Można teraz zapisać stację w pamięci przytrzymując klawisz programu jak wyświetla się na górnym pasku nazwa stacji, potem naciśnięcie klawisza danego programu przywołuje zapamiętaną nazwę.

 

Więcej chyba nie da się u mnie uzyskać, ale i tak jestem zadowolony - wcześniej na górnym pasku pokazywała się tylko częstotliwość stacji, RDS (przełączanie nadajników) nie działało - mam nadzieję, że teraz już będzie funkcjonować prawidłowo :)

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.