Skocz do zawartości

e32 750 budowa 4hp24


NIrVaNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

moje pytanie jest skierowane do znawców tej skrzyni.

 

gdyż po remoncie w firmie AXOD w Krakowie skrzynie odmówiła posłuszeństwa a mechanik (p. Dominik) wymigal sie od błędu postanowiłem sam ją rozebrać i usunąć usterkę przynajmniej będę miał świadomość tego że jak coś spieprzę to tylko na wlasne życzenie :)

 

Problem:

- brak wstecznego biegu

- na każdej pozycji auto jedzie do przodu

- na R ani do przodu ani do tyłu - efekt taki jak by chciała w obu kierunkach jechać :D

 

Diagnoza:

wg. mojego zdania i z tego co wyczytałem na forach wszelkiej maści :) doczytałem że mogło się zapiec coś tam w środku w spoob taki iż samochód został na 1 biegu ciągle zapiętym, podczas jazdy reszta biegów się dopina i auto zmienia od 1 do 4 płynnie i bez szarpnięć ale dopiero gdy się nagrzeje olej. ( z tego co pamiętam - gdyż BMW stoi w garażu od jesieni)

 

zbliża mi się urlop i chciał bym go poświęcić na wyjęcie skrzyni rozebranie jej i wymianie elementow zapieczonych

 

tylko teraz tak :)

 

- jak się zabrać za rozbiórke skrzyni tak żeby ją potem złożyć. na co zwrócić uwagę?

- jaka kolejność koszy odpowiada za biegi licząc od konwertera?

- gdzie wyważyć wał? w okolicach krakowa?

 

czy może na forum jest ktoś kto by mi pomógl przy zabawie - moge sie odwdzieczyc pro sesja zdjeciowa twojej buni :))

BMW 750i V12 E32 - Będziesz Mógł Więcej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego jesteś bardzo odważny że chcesz sam skrzynie naprawić. Ja jednak nie odpuścił bym temu mechanikowi. Wziął kase niech patrzy co spieprzył. Mój kolega robił kilka lat w serwisie automatycznych skrzyń biegów i wiem że to nie takie proste ogarnąć te skrzynie. Nasze to jeszcze przestarzałe ale już Tiptroniki, DSG itp to dopiero masakra. Nie lepiej było wymienić na drugą z angola? Te skrzynie są bardzo trwałe jak prawidłowo serwisowane więc lepiej chyba było taką wsadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zabrałem się sam za naprawę skrzyni (4hp22) z pozytywnym efektem i mogę Ci tylko pogratulować decyzji.

Najważniejsze to kanał i dobre klucze- przy wyjmowaniu potrzeba przedłużek i przegubów- i tylko dobrej jakości końcówki- jak zjedzisz łebek to AMEN. Mi wyjęcie skrzyni zajęło prawie 2 godziny- jak będziesz miał kogoś do pomocy to dużo szybciej sobie poradzisz.

Do rozbierania skrzyni zabierz się jak będziesz miał już schematy budowy i najlepiej sobie cyknij co jakiś czas fotkę żeby nie mieć wątpliwości przy składaniu.

Jeśli rzeczywiście masz zniszczone tarczki to zauważysz to bez problemu na oko. Fajne zdjęcia są w tym linku podanym we wcześniejszym poście.

Odkręcając sterowanie skrzyni odkręć tylko te śruby które masz na zdjęciu zaznaczone bo inaczej rozpołowisz tą płytę i będzie zabawa ze złożeniem.

Wyciągając skrzynię najpierw odkręć konwerter od koła i zdejmuj skrzynię z konwerterem, ale to już pewnie wiesz. Co do wyważania wału napędowego to ja zaznaczyłem położenie i tak samo skręciłem i nie było żadnych problemów.

Przy okazji sam sprawdzisz co w twojej skrzyni było zrobione a za co zapłaciłeś.

 

PS: usterki typu linka, wajcha itd wykluczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka musi byc cala bo bez problemu wstawiam parking z blokada zapatką i na R włączają się światła wsteczne. Powiedz mi gdzie kupileś nowe tarczki uszczelki i czy masz jakies zdjęcia z naprawy jak tak to czy można by było prosić o podeslanie chcial bym zobaczyć jak to wygląda :)
BMW 750i V12 E32 - Będziesz Mógł Więcej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://midparts.com.pl/pl/c/4HP224HP24/97/2 tu kupiłem tarczki i uszczelniacz.

Szczerze mówiąc to wymieniłem tylko uszczelkę miski i uszczelniacz na wałku -poszedłem po najniższych kosztach- wtedy jeszcze nie wiedziałem że mi się uda- ale nic nie ciekło;)

Co do tarczek to wymieniłem tylko tarczki, przekładki zostawiłem stare- nie wykazywały żadnego zużycia. Wymieniłem jeszcze 2 pierścienie na wałku który wchodzi w pompę- okazało się, że niepotrzebnie- stare miały identyczny wymiar.

Niestety zdjęcia robiłem telefonem i już ich nie mam. Pomocne były mi fotki z neta, zapomniałem już jaka to stronka ale jak znajdę to zamieszczę tu link.

 

Dodam, że nie widziałem nigdy wcześniej automatycznej skrzyni a tym bardziej jej wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.