Skocz do zawartości

BRAK KOMUNIKACJI Z KOMPUTEREM


margabidar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie, chciałem ustalić po podłączeniu do kompa co się dzieje z abs-em (kontrolka gaśnie ale w rzeczywistości nie działa), niestety fachowiec nie mógł się połączyć z żadnym układem samochodu (silnik, klima itp.). Podobno interfejs i oprogramowanie miał ok. zresztą Gościu ten jest dość kumaty, ale na dłuższą wizytę u niego ciężko się dostać.Pytanie, gdzie tkwi przyczyna? Instalacja elektryczna w aucie nie cerowana itp., wszystko inne działa bez najmniejszych problemów. A może alarm, bo tu trochę jest pokombinowane (fabryczny moduł, zgubiony pilot i dołączony przeze mnie do niego sterownik z pilotami-działa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę Ci pomóc, to w e32 przed liftem nie ma komunikacji z modułem ABS. Przerobiłem to na swojej skórze, w manualu Bentleya w jednym miejscu jest napisane, że można, a w schematach elektrycznych wyraźnie piny szeregowej komunikacji modułu ABS wiszą w powietrzu. Sprawdziłem u siebie i faktycznie brak fizycznego połączenia złącza diagnostycznego z modułem ABS. Jednakże komunikacja z pozostałymi modułami u mnie działa.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli masz instalację gazową to się nie połączysz - sygnał ucieka...

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam LPG ZENIT (swoją drogą nieźle działa). Czy dotyczy to również kasowania inspekcji "we własnym zakresie" - moje próby nic nie dały i odpuściłem?

Tak dla informacji, we wcześniejszym poście pisałem o wyłączającym się wentylatorze nawiewu-problem zlokalizowany i usunięty ZIMNY LUT WTYCZKI miecza.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lpigaz sekwencję w swojej M60 i ostatnio jak mi coś kulała na wolnych (już naprawione - zacinający się wtryskiwacz) byłem na kompie i połączył się diagnosta bez problemu także nie wiem czy to dotyczy może jakiś szczególnych instalacji LPG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakaś baja z moją sie łączyłem na początku nie łapało ale wystarczyło wyczyścić Gniazdo diagnostyczne a co do modułu abs / ASC to chyba to jest racja ponieważ z nim także nie dało się uzyskać połączenia co prawda był uszkodzony bo abs działał a ASC nie to po jego wymienię nie sprawdzałem ponownie więc ja nie potwierdzam tej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co macie jednak racje bede to zmieniał na lepsza instalacje wybuch sie stał nic juz nie srobie i rozebrałem ten przepływomierz dokładnie i zauwazyłem ze klapka jednak nie dochodzi do konca i zacina sie nie wracajac, czy to moze miec znaczenie na brak mocy i ogolnie muł silnika? da sie to zrobic samemu? naperostowac czy nie ma opcji i trzeba nowy przepływomierz? nie mam rowniez w nim tej klapki u dołu co sa tam jakies kabeliki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.